מיוחד: "ראיון" עם שר החינוך שי פירון

בתזמון אומלל ימים לפני חג מתן תורה, החליט משרד החינוך ללמד את ילדי ישראל את תורת האבולוציה. מנחם גרילק מגיש "ראיון" מיוחד עם שר החינוך לרגל ההחלטה.

סערה בעקבות החלטת משרד החינוך והעומד בראשו ד"ר שי פירון, להכניס למוסדות החינוך הממלכתי והממלכתי-דתי את תיאורית "האבולוציה" הטוענת כי מוצא האדם מהקוף – תזה כפרנית מיושנת אשר נסתרה ע"י בכירי המדענים (מן העיתונות)

"ראיון מיוחד" מאת כתבנו לענייני אמונה ומדע

כתבנו: "בוקר טוב לך, דוקטור פירון, כפי שהתבשרנו, בקרוב תוכנס למוסדות החינוך הישראלים תוכנית לימוד אודות ה"אבולוציה" הטוענת כי מוצאו של האדם הינו מן הקוף!!! האם תוכל לפרט בפנינו על סמך אלו הוכחות מדעיות הגעת למסקנתך המשעשעת?"

פירון: "ובכן, מכובדי, הבה נמלל זאת כך, לפי שיטת הדטרמניזם הספקטוקולרי והסלקציה של המינים מוכח כי הניואנסים הוירטואוזיים של הדיסציפלינה הנברוזית והאירוזיה של האולקוס והריאקציה של הספונדילוזיס והפנדיציטוס מוכח כי הצנטריפוגה המיקרוסקופית הינה פילנטרופית וטרנסדנטלית!!! הנה כי כן, רואה אתה כי נקל להוכיח את התיאוריה החדשנית שלי…"
כתבנו: "כמובן, אישי המלומד. אך אנא בטובך, אדוני, הייתי שמח לו היית מתרגם את הגיגיך המאלפים גם לשפת עבר העתיקה השווה לכל נפש, למען קהל מאמינינו שלא זכו לאסונם ללמוד, כמוני וכמוך, באוניברסיטאות היוקרתיות הנכבדות".

unnamed
פירון: "או.קי. עמיתי, מתוך היענות לכמיהתך ולמשאלת ליבך, הנני נכון לנסות להבהיר ולפרוס את תגליתי, גם בשפה העברית המוגבלת והמיושנת, ולבאר את תגליתי בפני אביוני השכלת עמנו השרויים עדיין בעידן הקרח העליון. ובכן, במונחים משוואתיים יעלה בידי להוכיח כי בתחלופת עידני המאובנים נחשפו פריטים עדכניים ומדוייקים מתקופת האדם הניאנדרטלי הקדמון הפרהיסטורי, ובהשוואה ללסת ולמבנה הגולגולת של היצור הניאוליטי מפקינג הוברר כי עצמות הדינוזאורוס הסיבירי תואמות בדיוק נמרץ את תגובת השרשרת של פחמן 14 ואת הרדיואקטיביות שנבעה מקרינת הספקטרום האוטופי! ומכאן ועד לתגליתי, קצרה הדרך!"
כתבנו: "מעניין מאוד! אך תסכים עמי, אדוני, כי בדבריך הללו אין כל חדש! וכל תינוק שסיים גן חובה, יודעם! אך מכאן ועד לביטחונך הבלתי מעורער כי מוצא האדם מן הקוף חוששני שעדיין רחוקה הדרך ת"ק קילומטר על ת"ק קילומטר! הלא כן???"

פירון: "אכן, חייב אני להודות למען האמת המדעית הצרופה, כי טענתי אודות מוצא האדם מן הקוף, לא הוכחה על ידי בצורה אובייקטיבית ומדעית אלא נובעת היא יותר מתחושה עמוקה וחזקה המקננת בי זה עידן ועידנים וזאת לאחר התבוננות רבת שנים בסביבת מגורי הטבעית, ואפרט את דברי: בהתבונני בשנים האחרונות בילידי האדם המודרני, אנשי המאה ה-20 החיים בג'ונגל הישראלי, הרי שבהתנהגותם הברברית והפרימיטיבית בקרב אחיהם, סגנון דיבורם הרעשני, שפת הידיים האלימה, התערטלותם כחיות ללא כל בושה ברחוב ועל חוף הים, טורפים את אחיהם ואת ארוחותיהם במזללות למיניהן, שאגות האימים מקפיאות הדם שהם משמיעים במגרשי הספורט! כל העובדות המוצקות הללו, דיין עבורי כדי לקבוע בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, כי מוצא האדם, או לפחות אותם אלו שאני מכיר, הינו מן הקוף! אך חייב אני שוב לסייג את דברי ולומר כי מחקרי זה נעשה אך ורק על בני האדם שנמנו על שכני, מכרי, חברי וידידי בסיעה במפלגה ובכנסת, אך בשום פנים ואופן אין להסיק מכך מסקנות לגבי אוכלוסיות אחרות, ובהחלט יתכן, ידידי, כי במחקר באוכלוסייה אחרת, דוגמת זו אשר אתה וחבריך נמנים עליה, נגיע למסקנות אחרות לחלוטין, וסביר להניח שנצליח אף להוכיח כי בני האדם, או לפחות אלו אשר אתם נמנים עליהם, אכן יצירי כפיו של האלוקים הם!!!"
==
(נערך על פי הספר "סוגר חשבון" להרב מנחם גרילק)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.