הבחור החרדי שברח מביה"ח בראיון: "הטיפולים מזיקים לי" (וידאו)

א' בחור חרדי שחולה במחלה בן 16 וקיבל טיפולי כימותרפיה בבית החולים רמב"ם בחיפה, החליט לברוח משם ולשוב לביתו שבטבריה, בראיון לחדשות 2 הוא מסביר את מעשיו: "רק תפילות יעזרו". בית המשפט הוציא צו המורה להחזיר אותו לטיפולים. צפו בראיון המלא

הסיפור החל אמש, כשא' בחור חרדי בן 16 מטבריה ברח מטיפולים כימותרפיים בבית החולים רמב"ם בחיפה.

בעקבות הבריחה הוציא בית המשפט צו שמורה להביאו לקבלת טיפול, שעה לאחר מכן הוחזר הבחור באזיקים לבית החולים.

הנער סיפר לחדשות 2 כי בשבועות האחרונים הוא אושפז בבית החולים מבלי שניתנה לו אפשרות לצאת כלל מבית החולים, כשהוא סובל מכאבים עזים. לדבריו, הרופאים אמרו לו שאם לא יעבור את הטיפולים הם יאזקו אותו למיטה.

הנער בן ה-16 הוסיף כי לדעתו "הכי טוב להיות בבית" וכבר עכשיו הוא מרגיש הרבה יותר טוב. בעוד הוא לא מעוניין להמשיך בטיפולים, הוריו רוצים שהוא יחזור לבית החולים אך מקבלים את עמדתו כרגע כיוון שמדובר בנער בוגר.

מבית החולים רמב"ם מסרו כי הם נדהמים מהעובדה שהופנתה אצבע מאשימה כלפי בית החולים. "בית החולים מטפל בנער כבר למעלה משנה, תוך השקעת זמן ואנרגיה בלתי נדלים של כל הגורמים בבית החולים, על מנת להציל את חייו – כולל פניות חוזרות לרשויות הרווחה ובית המשפט".

הם מוסיפים כי מדובר בנער החולה במחלה אונקולוגית ברת טיפול – בתנאי שהמשפחה תשתף פעולה ותביא את הקטין לטיפולים. "מכיוון שגם הורי הנער המשמשים אפוטרופוסים על פי דין, וגם הנער עצמו, לא משתפים פעולה עם הצוות הרפואי, ונשמעים לעצתם הבלתי מקצועית של גורמים אחרים, התערבו רשויות הרווחה והחוק, ובצו בית משפט חוייבה משפחתו להביאו לטיפול".

צפו בראיון המלא עם הבחור (באדיבות רשת)

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אבא שבשמים!
    אנא! שלח לילד האומלל הזה רפואה שלמה, ושהוא ומשפחתו יראו רק אושר ובריאות כל ימי חייהם!!!

    מיקי |
    הגב