גרסת החייל: "שלפתי גז מדמיע כי הותקפתי על ידי מפגינים"

מבדיקת צה"ל, עולה כי מדובר בחייל שגר בבני ברק. על פי הדיווח בערוץ 10 החייל אמר למפקדיו שהותקף ע"י מפגינים ולשם כך התגונן בעזרת גז מדמיע, בתגובה תקפו אותו חיילים וכמעט עשו בו לינץ'.

סערת תקיפת החייל הפרובוקטור בבני ברק: מבדיקת צה"ל, עולה כי מדובר בחייל שגר בבני ברק. על פי הדיווח בערוץ 10 החייל אמר למפקדיו שהותקף ע"י מפגינים ולשם כך התגונן בעזרת גז מדמיע, בתגובה תקפו אותו חיילים וכמעט עשו בו לינץ'.

על פי הדיווח בערוץ 10, מבדיקת צה"ל עולה שמדובר בחייל שגר בבני ברק ומשרת בפיקוד הצפון בחטיבת אלכסנדרוני. למפקדיו הוא אמר שהותקף על ידי המפגינים והשתמש בגז המדמיע לצורך הגנה עצמית.

השר לביטחון לפנים, גלעד ארדן, התייחס מוקדם יותר בחשבון הטוויטר שלו לאירוע. "התמונות בהן נראה חייל צה"ל מותקף באלימות קשה על ידי עשרות צעירים חרדים מזעזעות", כתב ארדן, "מדובר בבריונות שחייבים לעקור מהשורש. הנחיתי את המשטרה לעשות הכל כדי להביא את פורעי החוק האלה לדין. מקומם מאחורי סורג ובריח. מי שפוגע בחיילינו המגינים עלינו בגופם חייב לשלם על כך מחיר כבד".

עוד הוסיף ארדן ש"אני מצפה מראשי הציבור החרדי לגנות ולהוקיע מעשים כאלה שאינם מייצגים את הציבור החרדי ומסיבים לו נזק, בדיוק כמו חסימת הכבישים האלימה שפוגעת קודם כל בחרדים. בעיני האירועים הללו גם מבטאים חילול ה' שאין קשה ממנו. המתפרעים והבריונים פוגעים קודם כל בציבור החרדי שומר החוק"

ח"כ ציפי לבני  הגיבה על תקיפת החייל בבני ברק: "האלימות הגסה נגדו אינה היהדות שלי. לחיילים החרדים מגיעה כל התמיכה שבעולם, ולתוקפיהם – אכיפת חוק ללא פשרה".

אמש  חצו קבוצה של בחורים המזוהים עם הפלג הקיצוני משערי חסד את כל הקווים: אם עד כה תקיפות החיילים היו רכות עד כדי ליטוף, הסרטון הבא שעף ברשתות החברתיות כאש בשדה קוצים מכה גלים וחושף טפח מהטירוף שאוחז בבחורי הפלג המשולהבים עלי קרב.


בתיעוד שהתפרסם ברשת על ידי הצלם משה עזריאל, נראה חייל חילוני כשהוא מתגרה במפגינים, ומתיז גז מדמיע לעברם, בתיעוד נוסף, נראת התגובה להתגרות, אלו מצדם לא נותרו חייבים והתנפלו לעברו תוך שהם רומסים אותו ומועכים אותו בבעיטות חזקות. החייל הצליח איכשהו להימלט מהפורעים ולנוס מהמקום.

העיתונאי יקי אדמקר הגיב בדף הטוויטר שלו לסרטון וטען כי החייל המותקף התיז גז מדמיע לעבר המפגינים ורק לאחר מכן התנפלו עליו פורעי הפלג.

סגן שר הביטחון אלי בן דהן אמר בתגובה לסרטון שבו נראים קבוצת חרדים תוקפים חייל צה"ל: " ככה נראית הדרך לשפיכות דמים, על המשטרה לבצע מעצרים".

זה לא רמאללה, זה בלב בני ברק. חייל שהתיז גז מדמיע לעבר מפגינים קיבל נקמה מצד מפגינים חרדים

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ חמישי 9 פברואר 2017

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.