התושבים מגיבים: "בני הזוג לא מקפידים על צניעות"

תושבי שכונת הר יונה ג' דוחים את הטענות כי סילקו את המשפחה החב"דניקית בגלל מוצאם, וטוענים כי המשפחה לא מקפידה על גדרי הצניעות

לאור הפרסומים על כך שתושבי השכונה בהר יונה ג' סילקו את  הזוג החב"די מהיישוב החרדי  בגלל "שנאת חינם" – תושבי השכונה דוחים את הטענות.

על פי גרסת התושבים, השכונה מתאכלסת בשנה האחרונה על ידי הציבור החרדי על מנת לייהד את העיר בכדיי למנוע מהציבור הערבי להשתלט על העיר המעורבת.

עסקן בהר יונה שקרא את הכתבה ב'אקטואליק' על כך שבני הזוג סולקו מהשכונה בגלל השתייכותם לחסידות חב"ד, השתומם לקרוא את הגרסה של המשפחה "שהוציאה את הדברים מהקשרם", כך לדבריו,  ומביא את גרסת התושבים שטוענים כי "לא מדובר באפלייה על רקע עדתי".

"אצלנו אין אפליה". הוא טוען בראשית דבריו, "בהר יונה מתגוררים  ספרדים, ליטאים, חסידים מכל הזרמים ומכל הגוונים". הוא מסביר כי  במקרה הנוכחי "נאלצנו למחות כי מדובר במשפחה המוגדרת חרדית לייט שלא מקפידה על גדרי הצניעות כיאה לתושבים חרדים.  בחב"ד יש כמה פלגים, אך ההשקפה שלהם רחוקה  מחב"ד".

העסקן מפנה לעבר המבקרים מספר שאלות  נוקבות ותוהה:  "האם הייתם רוצים שהבנים שלכם יגורו  לצד משפחה כזאת שהאבא הוריד מהרכב מסך טלוויזיה? זה לא מתאים לאורח החיים שלנו".

שנית, הוא  טוען, כי הזוג החב"די באו לגור אצלנו בשכונה "בגלל שהם חיפשו שכונה ללא ערבים", כי לצערנו בעיר בנצרת עלית יש הרבה ערבים ואצלנו אין את זה.

לסיום אומר העסקן: "אנחנו נעמוד בפרץ, ולא ניתן לשום משפחה שלא מתאימה לצביון הרוחני של נצרת עילית לחדור לעיר.  יש  לנו ועדת קבלה עם אברכים  שיעקבו שלא ייכנסו כאלה משפחות".

בתגובה לדברי העסקן, האמא של בני הזוג דוחה את הדברים וטוענת כי מדובר ב"שקר מוחלט",  היא מציינת בדבריה  כי "המשפחה היא חרדית לכל דבר. רק הבוקר נפגשנו עם רב העיר שמכיר אותנו לאורך שנים וזעם על ההתנהגות האלימה כלפינו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. להתלונן במשטרה

    חוצפה שלא תיאמן. מה זה עניינם אם לזוג הזה יש טלויזיה בבית? אני ממליץ לזוג שגורש להגיש תלונה במשטרה ואז נראה את "האבריכים" גיבורים גדולים….

    נועם |
    הגב