גרסת משמרת הצניעות: "מדווחים למשטרה על מקרים חמורים"

שעות לאחר מבצע המעצרים בריכוזים החרדים עדיין לא הוגשה אפילו תלונה אחת נגד העצורים. האיש שמנהל את הרישומים על החשודים מה"וועד לטוהר המחנה", סיפר לחדשות 2 על דרכי הפעולה, "כשיש חשד למקרה פלילי אנחנו פונים מיד למשטרה". צפו { טוהר המחנה}

ההר  הוליד עכבר? המשטרה יצאה בהודעה מפוצצת על מעצר של 22  עברייני מין חרדים שפגעו בילדים ובנשים. אלא ששעות לאחר מבצע המעצרים עדיין לא הוגשה אפילו תלונה אחת נגד העצורים – כך מדווח משה נוסבאום בערוץ 2.

המשטרה עלתה על החשודים באמצעות פנקס שגילה את דפוס הפעולה של הועד לטוהר המחנה שמטפלים מול המשטרה בכאלו מקרים, האיש שמנהל את הרישומים על החשודים מה"וועד לטוהר המחנה", סיפר לחדשות 2 על דרכי הפעולה, "הועד מטפל במקרים שאינם פליליים ולא יכולים להגיע לבית המשפט. כשיש חשד למקרה פלילי אנחנו פונים מיד למשטרה".

"כשמגיע אלינו תיק של עבירות קשות שמחייב חוק דיווח אנחנו הראשונים שמגיעים לתחנת המשטרה", הוא מציין. "15 מהאנשים שנעצרו היום יחזרו הביתה. 3 מתוכם הם בכלל מוסרי מידע ולא חשודים".

"איך זה עובד? כשמישהו מתקשר אליי אני רושם מיד את השם של המתלונן, רושם מה הוא סיפר לי, רושם לעצמי מידע מי הם החשודים הפוטנציאלים", הוא ממשיך. "הם יודעים להתקשר אליי כי הרבנים מפנים אותם אליי. יותר מזה – לא מעט פעמים המשטרה מפנה אותם אליי".

"אני בסך הכל איש מקצוע כדי להבין האם מדובר בסיפור שווא או סיפור אמת", הוא אומר. "הרב לא יודע כי הוא לא מבין בזה. אם הרבנים והזקנים לא יוכלו לאתר את המידע שהמשטרה לא יכולה להגיע אליו זה ימנע את כל התקשורת של המשטרה עם המגזר החרדי – לא מתוך איום אלא מתוך חשש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.