גרסת פעיל השמאל: "החרדי תקף אשה מבוגרת"

אברהם פורת מקיבוץ מזרע שתועד כשהוא תוקף ומגדף יהודי חרדי שהעיר לו על חילול השבת חוזר בו מהדברים הקשים, אך לצד זאת מאשים את החרדי שתקף – בתקיפת אישה מבוגרת

מסתבך: פעיל השמאל שתועד כשהוא תוקף באנטישמיות חרדי בהפגנה בפתח תקוה במוצאי שבת, פרסם התנצלות בדף הפייסבוק שלו בה הוא טוען: "הגנתי על קשישה מפני החרדי". הגולשים לא מאמינים לגרסתו ומרבית התגובות קשות במיוחד, בנוסח "שקרן עלוב".

פורת כתב: "אתמול, לאחר סיום ההפגנה בפתח תקווה, נחלצתי להגן בגופי על אישה מבוגרת שהותקפה בצורה מפחידה על ידי חרדי (ראיתי את האיש מתעמת לפני כן גם עם אחרים). הפעולה שלי הייתה ניסיון להפרדה פיסית בין אדם שנראה לי שממש רוצה לפגוע, תוקף פעילה מבוגרת ועייפה, מקלל, משתמש במילים קשות ובכמעט בא במגע אותו ניסיתי למנוע בגופי. הייתה לי הרגשה לפי צורת הדיבור שלו שהנ"ל שייך לאנשי כהנא/ בנט/בטן וחבריהם (ומה הוא בכלל בא לחפש בין אנשי ההפגנה נגד השחיתות אם לא עימותים. למה הוא בא לשם?).

"אני מודה שבהפרדה הפיסית, מתוך עייפות, כעס ורוגז אמרתי דברים לא ראויים, לא מכובדים ואני מתחרט עליהם ומתנצל עליהם. סליחה. בהחלט הדברים שאמרתי אינם ראויים ועדיף היה לו לא נאמרו כלל.

"כדאי לשים לב", הוסיף פורת, "שמי שמפיץ את הסיפור הינם כתבי ערוץ 20 הידוע ב'איכותו ובאמינותו'. זהו הערוץ הפרטי של ביבי שלנו, שרק אליו הוא מתראיין עם שאלות מוזמנות על ידו מראש. וכמובן, כל הכתוב ונאמר בערוץ זה הינו 'אמת לאמיתה, דברי אלוקים חיים'.

עוד כתב, כי "כדאי גם להתייחס לכך, שאחרי 40 הפגנות עם כל כך הרבה משתתפים, כל מה שעיתונאי ערוץ 20 המגמתיים מצאו, זה רק את העניין השגוי הזה להתלות בו, ומעבר לכך, הם מתעלמים מכל הסיפור הגדול של ההפגנות כולן והסיבות להן, כלומר השחיתות השלטונית אותן הן רוצות למנוע. אז, שוב. אני מתנצל על שאמרתי… ניפגש כולנו שוב בהפגנה הבאה", סיים פעיל השמאל את הפוסט שלו, וזכה למתקפה חסרת תקדים של אלפי תגובות נזעמות על כך שמתעקש להאשים את החרדי ולתקוף את נתניהו במקום לחזור בו לחלוטין ולהתנצל על האירוע הקשה.

הסרטון שתיעד את התקיפה, התפרסמה אתמול בכל כלי התקשורת. ראש הממשלה בנימין נתניהו שיתף את הסרטון וכתב "בושה".

בראיון לערוץ 20 אמר פורת כי אינו מתחרט על מה שאמר, כיוון ש"החרדים מוצצים את קופת המדינה עד לשד עצמותיה".

שעה לאחר מכן פרסם את הפוסט וזכה למבול של אלפי תגובות צוננות שמפקפקות בלשון המעטה בגרסתו ולא מקבלות את ההתנצלות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.