דרעי: "לא רוצה להזכיר מה הציעו לנו כשרצו להדיח את רה"מ"" • וידאו

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב היום במהלך ישיבת סיעת ש"ס לביקורת בנושא הגיור: "היינו מקבלים מהרצוג פי 2, לא רוצה להזכיר מה הציעו לנו לפני כמה חודשים כשרצו להדיח את רה"מ" – צפו

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב היום במהלך ישיבת סיעת ש"ס לביקורת סביב ההחלטה לבטל את רפורמת הגיור ולהעביר לש"ס את השליטה בבתי הדין הרבניים.

דרעי משיב לביקורת: "היינו מקבלים מהרצוג פי 2, לא רוצה להזכיר מה הציעו לנו לפני כמה חודשים כשרצו להדיח את רה"מ", אמר דרעי.

דרעי התייחס להחלטה ואמר: "הממשלה אישרה אמש את ביטול רפורמת הגיור והעברת בתי הדין הרבניים מאחריות משרד המשפטים למשרד הדתות מה שעשוי לחזק את שליטת" המפלגות החרדיות בשירותי הדת.

במהלך ישיבת הסיעה אמר דרעי: "אנשים שכחו שאתמול החלטנו גם על העברת מנהל הגיור ממשרד הדתות למשרד ראש הממשלה. מערכת בתי הדין הועברה למשרד המשפטים בתקופתו של השר לפיד. אז אמרו שזה יעזור למערכת בתי הדין אבל בפועל התברר שקרה בדיוק ההיפך. בתי הדין הפכו לבן חורג במשרד המשפטים ומצבם התדרדר".

https://player.vimeo.com/video/132708359

דרעי הוסיף, כי בראשות הועדה לבחירת דיינים יעמוד שר האנרגיה יובל שטייניץ ולא שר מש"ס.

מנגד גורמים אחרים העבירו ביקורת על החלטת הממשלה: הרב דוד סתיו, יושב ראש עמותת רבני "צוהר", אמר בגל"צ שההחלטה מעודדת התבוללות: "ההחלטה היום היא החלטה מצערת מאוד והיא החלטה שמאיצה התבוללות. זה עניינה של מדינת ישראל, זאת לא עניינה של מפלגה כזאת או אחרת. כל מי שנתן ידו להחלטה הזאת הוא אחראי למציאות שנוצרת. אני לא נותן ציונים לפוליטיקאים ואני מאוד מקווה שתימצא הנוסחה כדי להתמודד עם האתגר המבורך הזה".

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג גינה את ההחלטה על ביטול חוק הגיור במהלך ישיבת הסיעה: "החלטת הממשלה על ביטול רפורמת הגיור והחזרת בתי הדין הרבניים למשרד הדתות היא לא פחות מהכרזת מלחמה על עתיד היהדות בישראל".

הרצוג הוסיף: "זה סיבוב פרסה מביך של ממשלת נתניהו על חשבון ציבור שמבקש פעם אחר פעם להיות חלק מהיהדות ונדחה שוב ושוב. המהלך האומלל הזה עלול לעלות לנו בקרע גדול בעם ישראל. אבל האמת העצובה היא שמי שמטרתו היחידה היא להישאר בכסא ראש הממשלה, כבר מזמן לא מפחד לקרוע ולפצוע את החברה הישראלית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.