בין אומן לערד: גשייד תוקף: "לפיד שתק כשהטילו חזירים בבית הכנסת של גור" • האזינו

על רקע חילול הקודש באומן , מנחם גשייד חבר הנהלת עיתון 'המודיע' התראיין לגלי צה"ל ותקף את לפיד: "איפה היה לפיד כשהטילו ראשי חזיר בבית הכנסת של גור? למה אז הוא לא גינה את האירוע החמור"? • האזינו.

על רקע  הטלת החזירים בקברו של רבי נחמן באומן,  יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, פנה הבוקר לשגריר אוקראינה בישראל, נדולונקו וקרא לו לחקור במהירות את האירוע האנטישמי  "הזדעזעתי הבוקר לשמוע על האירוע האנטישמי, המבחיל והאלים שארע במתחם קבר הרבי נחמן מברסלב באומן באוקראינה. האירוע שהתרחש הלילה הוא בלתי נסבל ומזכיר  ימים אפלים ביותר בהיסטוריה של העם היהודי באירופה. אני מצפה ממשלתך לגנות את האירוע ולפעול בנחישות על מנת לתפוס את המבצעים ולהעמידם לדין במהירות." הגיב לפיד.

 

בתגובה לגינוי, בחסידות גור לא יושבים על זרי הדפנה ותוקפים את לפיד שלטענתם, שתק כשחילונים בערד הטילו ראשי חזיר בבית הכנסת של החסידות. מנחם גשייד חבר הנהלת עיתון  'המודיע' התראיין לגלי צה"ל ותקף את לפיד: " איפה היה לפיד כשהטילו ראשי  חזיר בבית הכנסת של גור? למה אז הוא לא גינה את האירוע החמור"?, תקף איש חסידות גור והמשיך:"אנחנו בסך הכל רוצים להתפלל"  גשייד טען כי 10 אלף חרדים יצאו למחות בבני ברק במחאה על חילול כבוד בית הכנסת.

מנגד, ראש עיריית ערד ניסן בן חמו ( יש עתיד) השיב לגשייד: "מנחם מיתמם. חסידות גור השחיתה את בית הכנסת של חסידות חב"ד, ליצמן שלח את בילאוסטצקי לחולל מהומות בגלל שלא הכנסנו אותם לקואליציה".

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.