ג' תמוז בחב"ד: הרבי שלי הוא זצ"ל / יחיאל פליישמן

בג' תמוז הקרוב יציינו חסידי חב"ד 20 שנים ליום שבא נעלם בסערה האדמו"ר מלובביץ' מחייהם. יחיאל פליישמן מספר על פולמוס המשיחיות בחסידות: "התנועה המשיחיסטית ממשיכה עד היום בסילוף ובהוצאת דיבת הרבי זצ"ל רעה ל"ע. לא אמונה תמצאו שם, אלא מחאה פוליטית"

מתוך יומן התוועדות שבת נח תשנ"ב:
"כמה מהנוכחים התחילו לנגן חיילי אדוננו משיח צדקנו", ואמר על כך הרבי, "מצד הדין אני צריך לקום ולצאת כמחאה. אולם אינני יוצא בגלל שתי סיבות: א, זה ממילא לא יעזור. ב, זה יפגע בשבת אחים גם יחד. יהיו כמה שיראו שיצאתי ויצאו גם הם. וידוע האריכות של רשב"י בעניין הזה".
כמה חודשים לאחר מכן. כ"ז אדר ראשון תשנ"ב: (מתוך ראיון של הרב יהודה קרינסקי מזכירו האישי של הרבי לעיתון "משפחה", חשוון תש"ע)
"בעשרים לשש אחרי הצהריים, זמן קצר לפני הזמן שציפיתי שהרבי יעזוב את האוהל, לפתע הוא חש ברע. ניסיתי לתקשר איתו, אבל הוא לא הגיב. הבנתי מה שקרה. כבר ראיתי נפגעי שבץ לפני כן. היינו שם לבדנו בבית הקברות וידעתי שהמצב קשה מאוד מאוד. טלפנתי מיד למשרד הראשי ב-770 ואמרתי להם לשלח בדחיפות הצלה. לרוע המזל, ההצלה לא הצליחה לעבור באמבולנס דרך השבילים הצרים של בית הקברות. ואז, בעת שהם ניסו, התרוקן המצבר של המכונית. זה היה נורא. לא העזתי להזיז את הרבי בעצמי, טלפנתי נואשות ל-770 שוב ושוב, ולבסוף הגיעה ההצלה מקראון הייטס. היית חושב שעם הרבי לא היה יכול לקרות דבר כזה. מאז הרבי לא דיבר יותר. בערך שנתיים וחצי אחרי כן מצבו הידרדר ואשפזו אותו במרכז הרפואי בית ישראל. במוצאי שבת קודש ג' בתמוז התשנ"ד 1994, עמדתי ליד מיטתו של הרבי עם שלושה אנשים אחרים, ובשעה עשרה לשתיים בבוקר כבו המאורות".
את שקרה בחסידות חב"ד בשנתיים וחצי האפלות שבין כ"ז אדר תשנ"ב ל ג בתמוז תשנ""ד גם גדולי הפסימיים לא יכלו לדמיין לעצמם במהלך אותה תקופה קשה נולדה מתוך תנועת חב"ד המקורית תנועה חדשה לחלוטין המתבססת על תיאוריה של סילופים מתורתו של הרבי. תנועה הנקראת כיום בפי העם: "משיחיסטים". תקופה אפלה זו הייתה הזדמנות בלתי חוזרת לקומץ אנשים אשר הרגישו נחותים וחסרי השפעה בתנועה להשמיע את קולם ולסחוף את התנועה המבולבלת ומוכת הטראומה ממחלתו הפתאומית של הרבי לתוך מערבולת משיחית חסרת אחריות המבוססת על סילופי שיחות של הרבי, תוך ניצול מצבו הבריאותי וחוסר יכולתו לקום ולמחות כנגד הדברים, כפי שמחה לפני כן בשבת פרשת נח המתוארת לעיל ובהזדמנויות רבות נוספות. הייתה זו תקופה של חוסר וודאות, והנהגתה המרכזית של התנועה בתקופה זאת נעמדה חסרת אונים אל מול המגמה ונטתה להיסחף גם היא עם ההמון המתלהם, למרות שבשיחות פרטיות הביעו את הסתייגותם וחששותיהם מפני הבאות. התוצאה של כך הייתה שכנגד רצון הרבי, פורסמה זהותו כמשיח והפכה לקמפיין הרשמי של החסידות עד יום ג' בתמוז לפני עשרים שנה.
עוד בבוקרו של אותו יום מר, בטרם יציאת מסע ההלוויה הבינו קברניטי התנועה את גודל הטעות, התנערו מהתנועה המשיחית וזעקו בקול גדול ובאומץ רב : טעינו שנסחפנו ואין לנו אלא דברי בן עמרם…
מאז חלפו להם עשרים שנה של תחושת יתמות וגעגועים. זה לצד זה צמחו להם בשלום 2 תנועות נפרדות בעלות מנגנוני הנהגה שונים לחלוטין. (אני מדגיש את ה "שלום" משום שבניגוד לחסידויות מפוצלות אחרות לא תמצאו בתוך חב"ד גילויי אלימות ומלחמות פנימיות בין הצדדים, למעט כמה תקריות בודדות ומקומיות בשנים הראשונות ומהצד המשיחי). התנועות מטפחות בנפרד מערכות חינוך, בתי חב"ד ואפילו כינוס השלוחים המפורסם בניו יורק נערך במקביל ב 2 מקומות שונים. במהלך השנים נעשו ניסיונות ל"יישור קו" אך כינוסי האחדות לא עלו יפה. ואולי טוב שכך…

התנועה המשיחיסטית שנולדה "כמחאת האאוטסיידרים" ממשיכה עד היום בסילוף ובהוצאת דיבת הרבי זצ"ל רעה ל"ע. לא אמונה תמצאו שם, אלא מחאה פוליטית ותופעה חברתית המנקזת אליה כוואקום את כל מי שלא מרגיש לו נח ונעים ב"מיינסטרים" החב"די ובניהם גם יהודים טובים ותמימים. באופן טבעי בתנועה זו משתלבים ביתר נוחות בעלי תשובה טריים רבים, שעדיין אינם מבדילים בין קריאת "שמע ישראל" לקריאת "יחי אדוננו"… ונסחפים באווירה המשיחית בלי להבין באמת את התנגדותו העמוקה של הרבי לרעיון הכתרתו כמשיח. אל מול אותה תנועה משיחיסטית, חב"ד המקורית והשורשית גדלה ומתעצמת בכל יום. אלפי השלוחים שיצאו במסירות נפש לשליחות לאחר ג' בתמוז יחד עם באי כוחו הרשמיים של הרבי והדור החדש של חסידים צעירים שלא זכו לראותו, דבקים בתורתו ובצוואתו מיום כ"ח ניסן תשנ"א. צוואה הזועקת מתוך לב כואב – "אני את שלי עשיתי, מכאן ולהבא עשו כל אשר ביכולתכם להביא את המשיח". ואכן אותם חסידים עושים ככל יכולתם או לפחות משתדלים…
אז אם תרצו להתעודד מהמצב, עשו כמוני. סעו ביום שני בערב ליל ג' בתמוז לכפר חב"ד. אל מול דגם 770 יתכנסו להם אלפי ילדים שלא ראו מעולם את הרבי ויתחזקו בהתקשרות להוראותיו ותורתו. שם תראו את דור העתיד של חב"ד ואת השלוחים הבאים.
ונסיים בברכת "בָּרוּךְ הוּא אֱלקֵינוּ שֶׁבְּרָאָנוּ לִכְבודו, וְהִבְדִּילָנוּ מִן הַתּועִים, וְנָתַן לָנוּ תּורַת אֱמֶת, וְחַיֵּי עולָם נָטַע בְּתוכֵנוּ".

32 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מקורב

  אתה רווי בשנאה , לא ראוי שתכתוב על תנועת חבד בפרסיה. כמו שדיברת על חסידי חבד בזילזול והתנשאות בכתבה הזו, כך היום לאחר 4 שנים דיברת על בית דין רבני חבד. תעשה חשבון נפש מעמיק עם עצמך, ה ירחם עליך.

  לם |
  הגב
 2. "מה לזבוב קצוץ זקן – ולנשר הגדול שבשמים"…

  טוב מאוד שהאתר שם תמונה שלו. דוגמא קלאסית למיעוט שהוא מייצג…

  מענדי |
  הגב
 3. צריך לומר את האמת!!
  יחיאל הוא אולי לא הדיוקן של חסיד ויר"ש ממנו צריכים לקבל הנחיות בנושאים כה הרי גורל, אבל יחד עם זאת, קבל את האמת ממי שאמרה!
  יש לשים דברים על השלחן, כל מי שנתלה בזקנו המגולח של הכותב, או במעלליו בתוכניות טלוויזיה וכד', עוצם עיניו מהבעיה האמיתית, במקום להתמודד עם הטיעונים לגופו של עניין.

  צריך לומר את האמת!!
  לא יעזרו פה כנסים של "אחדות" ולא התוועדויות או שיעורים, צריך להסתכל ולהביט למציאות בעיניים פקוחות!!! יש כאן שתי תנועות (עם מכנה משותף מסוים) קוטביות לחלוטין! שאם לא יקרה דבר מה, הרי שעם הזמן המציאות עושה את שלה, ולאט לאט קמה לה חסידות נוספת בתוך חסידות חב"ד. וכבר היו דברים מעולם, שמתוך חב"ד כידוע התפלגו חלק מן החסידים והקימו את חסידות "קאפוסט" לפני כמאה ושמונים שנה.
  כך גם היום, הפילוג יביא לשני חסידויות נפרדות. ולמעשה כבר היום יש סממנים לשני חסידויות! יש מוסדות לכל פלג, ועיתון משלו, ועסקנים משלו, ורבנים משלו, וקהל וציבור משלו. כל פלג משתדל לחתן את ילדיו רק עם בני הפלג עליו הוא נמנה וכו'. אי אפשר לפתור פילוג כזה במס שפתיים שצריך אחדות וכו'. יש לבצע חריש עמוק בלבבות, ע"מ להחזיר אותם לדרך המלך, דרכו של הרבי זי"ע.

  צריך לומר את האמת!!
  כל דרך אחרת מובילה לאבדון מוחלט! בדור הזה עדיין ניכר רשימו מהלחלוחית החסידית על פני אותם האנשים. אבל בעוד מס' דורות (אם משיח מתמהמה ח"ו לא רוצה לחשוב ע"ז בכלל) כיצד יראו הקבוצה המשיחית? האם הם לא יוצאו מחוץ למסגרת היהדות הנאמנה, והאם הם בכלל יוכלו להמשיך להאמין באמונות כל כך הזויות!? אם לא, אז מאין האחריות להפיל לרשת כ"כ הרבה צעירים שכל יהדותם תלויה בהכרזת יחי על הבוקר (משל היה 'מודה אני') ובהדבקת סטיקרים לכל רכב ודיגלונים לכל בגד. לאן נגיע!?????????

  לכן ידיעת המחלה חצי תרופה. והתרופה היא לחזור למקורות. לחזור לתורת הרבי, לשיחות שלו, למאמרים שלו, להתוועדויות שלו, ולכל מה שדרש מאיתנו במוצהר! (ולא דרך רמזים או גימטריאות המוזכרות שוב ושוב בפי קבוצה זו – משל היו השולחן ערוך של חב"ד לדורותיה).

  רבי!!!!!! צריך משיח!!!!!!

  הכותב בצער ומצפה לישועה

  נחום גמזו |
  הגב
  • צודק ללמוד שיחות של הרבי ולהבין שהנקודה זה משיח ורבי! כך זה יגרום לזה שכולם יבינו מה הרבי דורש שזה הכרזות יחי וכו' וכל אלה שהכבוד והכסף מדברים אליהם יהיה להם חסידות עם שיחות נחמדות שהרבי שם (אולי זה יהיה מי שכתב את התגובה…)לא ידרוש מהם לפרסם שמשיח הולך להגיע! חסידות יפה ונחמדה כזאת..

   אני בעד |
   הגב
   • עדיפה חסידות ״יפה ונחמדה כזאת..״ מחסידות ״בועטת והזויה כזאת..״ ומהשנאת אחים הקיימת בין שני המחנות שהם כבר לא סופרים האחד את השני, ובהחלט לא נוהגים כבוד זה בזה. שום דבר לא שווה במחיר שנאת אחים המרחקת את הגאולה!!!
    עם יד על הלב, זה מה שהרבי רוצה מאיתנו????? פילוג כל כך קוטבי????? האם זה משמח אותו ומועיל לקרב את הגאולה?????
    אם אתה חושב שכן יש לך בעיה חמורה שכנראה רק משיח יפתור לך אותה. רפואה שלימה!!!

    נחום גמזו |
    הגב
  • בושה וחרפה

   על אחד כמו פליישמן נאמר: "מה לפרחח קצוץ זקן – ולנשר הגדול שבשמים".

   אפשר לסכם את ה"פולמוס" ב"פירות" של שני צידי המתרס: מחד, פרחחים מקוצצים ו"נהורים" ומאידך, חסידים "מיושנים" יר"ש שמדקדקים קלה כבחמורה. ראו את ההבדלים ותחליטו בעצמכם…

   מענדי |
   הגב
  • אה עבר כבר הרבה זמן מהנפטר האחרון? שוב קמים מחרחרי הריב והמחלוקת? ואח"כ כשקורה משהו, אוי אוי אוי צריך רק אחדות. כולם יועים שאחדות אין בכתבה כזאתו לא תביא לאחדות.את מי שיכנעת? את המשוכנעים? אז מה רצית? עו קצת צומי על חשבון חייהם של עוד כמה חסידים? הכבד ותחוב אפך לעניינים ברמת עיסוקך.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. הדיוט קופץ בראש זה נראה לי התשובה הכי מתאימה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. יחיאל היקר כדאי ותשים לב אילו אברכים יראי שמים ורציניים נקראים משיחיסטים ואיך נראים הקוראים לעצמם ר"ל אנטי לא חכמה לצטט משפט אחד של הרבי ישנם עשרות ואולי מאות שיחות ורוב הבקיאים בהם הם בהחלט מהנקראים משיחיסטים מי שישים לב טוב גם ר'יואל כאהן בדיעותיו משיחיסט גדול הוא מאמין שהרבי משיח וכמוהו רוב רובם של אנ"ש . בעיננו ראינו את מאמציו הגדולים של הרבי כל שנת נ"ג לעודד את שירת היחי וברור שזהו רצונו .

  נח‬‎ |
  הגב
 6. סופסוף יצא פרצופו האמיתי של מר פליישמן שמעז לקרוא לעצמו חסיד של הרבי, מרגע שהיית אחראי על סידרה בשם "קטמנדו" שאין בה שמירת נגיעה בלשון המעטה ואף קטעים שאין המקום הזה מכובד דיו להעלות על הכתב, ואתה היית היועץ הראשי של האמינות בסידרה הזו!! התביישתי שבשם חב"ד כונית, ולא רק שלא עשית תשובה אתה מעז לצאת נגד כ"ק אדמו"ר שליט"א, ירחם השם על נשמתך הטועה, "חסיד"…

  rachel |
  הגב
  • נשים
   נא להתפלפל כמה אבקת אפיה לשים בעוגה וכדומה.
   בחייך, איפה היית בג תמוז, בישיבה? ב 770?
   מבין את יחיאל, הוא חווה חורבן גדול כמו כולנו ובשעה שישבנו על ארץ ובכינו על האסון ישבו להם חבורת נוכלים שהפעילו את כל רפי השכל וחסרי המעמד בחבד…. והשאר היסטוריה

   על זה היה דווה ליבנו |
   הגב
 7. הרבי של חבד שליט"א!!!שלך יחיאל..הרבי שלך זי"ע! תפתח שיחות של הרבי ותראה שכל אותם האלה "שכל מי שלא מרגיש לו נח ונעים ב"מיינסטרים" החב"די ובניהם גם יהודים טובים ותמימים" לא אומר דברים מהבטן הם בביטול מוחלט לרבי לא כמו אותם אנשים "גדולים" שמסתירים שיחות של הרבי.!

  גזע חבדי |
  הגב
  • למה הרבי הלך אלפי פעמים לאוהל של הריי"צ?
   זה היה בכאילו?
   מי שמגיע לניו יורק ולא הולך לאוהל הוא אוויר משרים שהלוואי ולא היה מגיע בכלל

   על זה היה דווה ליבנו |
   הגב
 8. סלח לי אבל אתה נראה אחד כזה שהרבי בשבילו הוא זצ"ל… חסיד אמיתי עושה מה שהרבי אומר לו, וכל אחד גם ירוד רוחנית, בזקן הוא לא נוגע! אז מי אתה שתכנה קבוצות בחב"ד בשמות??

  אתה יכול לכתוב את הזווית וההרגשה שלך, אל תהיה הוגה דעות, בזמן שאתה לא מתנהג כחסיד!

  חנה |
  הגב
  • זה מה שהוא עשה, כתב את דעתו והיא דיעה של אלפים בחבד.

   על זה היה דווה ליבנו |
   הגב
  • אלפים בחב"ד?! לך לקהילות חב"ד בארץ ובעולם תיראה שכולם עם "יחי" ושליט"א! נ.ב. אם יהיה מאמר דעה על האנשים בלי זקן וכו'..ומי שיכתוב את זה יהיה בלי זקן אני רוצה לראות איך תגיב ע"ז. .פשוט חוצפה מה אתה מביא, דעות הרבי "שלי" וכו…תגיד דעות בסדרות לא צנועות (קטמנדו וכד') זה מתאים לך…אבל במשיח?! מי שמך לאדון ומושל בביתנו?!

   חבדניק כמה דורות לפניך.. |
   הגב
 9. יחיאל צודק לחלוטין. זה מה שאומרים כל המשפיעים והרבנים הגדולים בחב"ד. כל השאר הם בבחינת 'איסתרא בלגינא קיש קיש קריא' ומוציאים את דיבת הרבי זצ"ל רעה.

  menachem |
  הגב
  • משפיעים?! מי זה בשבילך משפיעים?!המשפיעים הרצינים בחב"ד ר מענדל פוטרפס הגה"ח משה אורנשטיין הגה"ח ר"י חח"ל צפת י"י ווילשאנסקי ..ועוד מאות שחתומים בפסק דין..כולם דעה אחת מלך המשיח חי וקים!!

   חבדניק |
   הגב
   • זה שכתבת על קומץ הפסיכים המתוסכלים הללו 'הגה"ח' לא הופך אותם לכאלה…
    המשפיעים, החוזרים, הרבנים בחב"ד כולם מוקיעים את המשיחיסטים.

    וזה שר' מענדל פוטרפאס נפטר לפני 19 שנה לא מתיר להעליל עליו שהיה משחית, חלילה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
    • פסיכים?! הכל מתחיל מזה שאין כבוד לרבנים הגה"ח י"י ווילשאנסקי ר"י חב"ד הגדולה בעולם, אתה קורה לו פסיכי?! שורה של למעלה מ400 רבנים שחתומים על הפסק דין (שלרבי יש דין נביא ושהוא משיח). אתה קורה להם פסיכים?!
     איפה נשמע דבר כזה בליובאוויטש?! בטח אתה אחד מחסידיו של יחיאל.. שלא עושים מה שהרבי רוצה.. מתחיל בזקן.. עובר לדבר נגד משיח.. ובסוף מדבר נגד גדולים ממנו…

     צפתי |
     הגב
 10. על זה שהרבי אמר תקופה חדשה לחסידים שלו שמעת ע"ז?!
  על זה שהרבי עודד למעלה משנתיים את הכרזת הקודש "יחי אדוננו" ושזה מקרב ביאת משיח שמעת ע"ז?!
  על זה שיש כאלו שלא מפרסמים שיחות של הרבי בעניין המשיח בטענה שזה עושה חילול ה שמעת ע"ז?!
  ע"ז שיש את קרינסקי שבעבור כמה מליונים של תורומות שהוא מקבל אז הוא מוריד פה ושם שיחות של הרבי שהרבי אומר בהם מפורשות שנשיא הדור הוא משיח שבדור ואנחנו הדור שניכנס לגאולה שמעת ע"ז?!
  על זה שכל חסידי חב"ד אמרו בנ"א נ"ב נ"ג נ"ד בפה אחד יחי..חוץ מאותו אחד שפחד מחילול ה' שמעת ע"ז?!
  הרבי שלך אולי זצ"ל אבל רוב המוחלט של חסידי חב"ד בעולם בטוחים ומאמינים שהרבי הוא מלך המשיח ונמצא איתנו בלי שינוי!! תוסיף במצוות ומעשים טובים לזירוז הגאולה ואל תגיד מילה על מה שאתה לא מבין בו!

  מקורב |
  הגב
  • צודק לגמרי הכתב סתם אומר מה שנראה לו! הוא לא באמת בדק את הנושא!

   איתך! |
   הגב
  • מקורב יקר
   לכל לראש אשאל איפה התקרבת ומתי?
   מי שלא היה פה בג תמוז לא יבין זאת.
   זה שיש תשובות מפורשות לא להתעסק עם זהות המשיח מעניין אותך?
   זה שיש הוראה מפורשת לנחשון וולפא לא להתעסק בענייני משיח מעניין אותך?
   ושאלה קטנה לי. יש מצב שזה מרחק אפילו יהודי אחד מכל העניין? תרשה לי לענות, ודאי.
   יופי, אם כן ישנה הוראה להפסיק לעסוק בכך אם מישהו יתרחק.

   על אלה חשכו עינינו |
   הגב
   • כנראה שאין לך את המשך הידיעות הבסיסיות וא
    תה מנפנף בדברים שהם לא רלוניטים לזמן .
    להקדים הרבי גם לא רצה לקבל את הנשיאות שנה שלמה.
    נכון שעד שנת תשנ הרבי לא נתן אישור והסכמה לכך
    אבל מאז תשנ.ובמיוחד תשנא ונב
    הרבי דיבר ברורות על תקופה חדשה וגם כל השיחות והתשובות מאז היו באופן גאולתי
    אז אולי תצייר כמו שנח לך לצייר שהתנועה וכו לא הולכים בדרך זה
    אז נשמה יקרה תתבוננן באמת כבר עשרים שנה שהם אינם פועלים כלל וכלל בכל הדברים שהרבי דיבר אש
    לא פעלו כלום בשלמות הארץ
    אין להם שום קמפיין אמיתי שימשיך את דבריו הברורים כשמש על התקופה בה אנו נמצאים
    המסרים של התנועה יבישים ורדדוים לא רואים אצלם שום חיות אמיתית
    כנראה שגם אתה לא לומד לעומק את המסרים של פרשיות השבוע
    שלח
    המרגלים היו עסקוקים בלקרר את האמונה
    קרח
    היה אדם אטיליגנטי אבל שוב שכל לא אמונה
    חקת
    זאת חוקת התורה אמונה למעלה מן השכל
    ומה לעשות שאותם בעלי תשובה רואים איפה נמצא היום מסירות הנפש.ומה המסר
    וכמובן אין ענין למצוא חן בעיני שמאלנים
    מכל הצדדים
    מאחל לך להגיע לדרגה של בעל תשובה חבדי
    אולי קצת יהיה לך שמחה פנימית
    שבת שלום

    מנחם מענדל |
    הגב
    • לזה שחשכו עיניו… זה שדוד נחשון הביא לרבי חתימות של מאות חסידים שחתומים ע"ז שמקבלים מלכותו כמלך המשיח…והרבי ענה ת"ח ותהיה בפעולה נמשכת…?!מה קרה?הרי הרבי אמר לו לא להתעסק עם עניני משיח..פתאום הרבי כן מסכים?!
     תקופה חדשה! הרבי ביקש שיצאו לרחובות להניח תפילין יצאו ..עכשיו זה מבצע משיח! ועם מבצע משיח לא טוב לך.. לכן פה ושם לסלף שיחות של הרבי…(בשביל "כבוד ליובאוויטש " ) אז מותר?!

     גזע חבדי |
     הגב
   • חב"דניק לפחות 6 דורות

    אני מבין את זה שיש כאלו שמה שעיניהם רואות, זה יותר חשוב מכל התורה כולה…

    אבל אם רצונך בתשובות אציין בקיצור :
    1. ראה מהרש"א לסנהדרין דף לח עמוד א.
    2. 'דרכי משה – לטור אורח חיים סימן תכ"ו סעיף ג.
    3.שולחן ערוך אורח חיים סימן תכ"ו סעיף ג.
    4.וביאורו – כדברי המהרש"א [שבהכרח יהיה מצב של ג' תמוז – בשיוחת מוגהות של פרשת נח תשנ"ב סעיפים י-יא (ואולי זו הסיבה שהרבי אמר הייתי צריך לצאת?), והמשכה בשבת תולדות והמשכה בשבת וישלח תשנ"ב [הרבי מזכיר שם בפירוש שמלכות בית דוד נמשלה לירח, אז תנסה לקרוא, כאשר במקום ירח או לבנה , תנסה לקרוא רבי או משיח. כאמור את הנמשל הרבי מדגיש בשיחות הללו שסיהרא [= ירח] הכוונה היא ל"מלכות" כי מלכות בית דוד נמשלה לירח
    5. מאמרי אדה"ז תקס"ח [ע' קע"ג ? ואינו תחת ידי עתה כדי לבדוק] בנושא "מגבעות אשורנו"
    6.ביאורי הזהר לאדמו"ר האמצעי דף קז עמוד ב
    7. מאמרי אדמו"ר הזקן נביאים ע' ס ואילך

    והדברים עתיקים, וכתובים בעוד מקומות רבים. דרך אגב, יש גם מקורות רבים שתהי' מזה לא מעט ליצנות… [במאמרי אדה"ז שבמקור 7 גם משמע שיהיה מזה הרבה מחלוקת, לצערנו…]

    אבל תהי' יהודי כשר, תחפש את המקורות הרבים, כולל שיחת ליל שמחת תורה תשמ"ו, שיש ותה גם מוגהת. תראה .ראה בבקשה מה נאמר שם.

    חבל סתם לתקוף.

    מצפה לגאולה האמיתית והשלימה ע"י הרבי משיח צדקנו

    אורי ליפש |
    הגב