דאגה בבית שמש: המועמד אלי כהן: "נצטרך למצוא פתרונות למי שרוצה לבלות בשבת" – הרבנים: "מי שתומך בו פורץ את חומות השבת"

 

"נצטרך למצוא פתרונות למי שכן רוצה לצאת ולבלות בשבת, אולי מחוץ לעיר. אבל בתוך העיר נשמור על מרקם היחסים. כמו שאני לא כופה על אף אחד אורח חיים מסוים או את דעותיי, כך אני מצפה שאחרים לא יכפו על אחרים", כך אמר אלי כהן המתמודד לראשות עיריית בית שמש בראיון לעיתונאי יהושע בריינר, מחדשות 'וואלה' ( 24 בספטמבר 2013).

באותו ראיון שבו פורש אלי כהן את תוכניתו כי "יצטרך למצוא פתרונות למי שכן רוצה לצאת ולבלות בשבת", דבר שלא היה בבית שמש הידועה כעיר של דת ומסורת, לא חושש אלי כהן גם להצהיר כי הוא בונה רבות על תמיכה בו גם מצד תושבים חרדים.

רבני קהילות חשובות בבית שמש שהתוודעו לדברים שמסר אלי כהן בראיון, אמרו כי טוב וראוי עשה מר כהן שחשף את קלפיו בפומבי, והצהיר על תוכניותיו לשנות את צביון השבת בבית שמש, כביכול כלפי מי "שכן רוצה לצאת ולבלות בשבת", וזאת למרות שבית שמש ידועה מזה שנים כעיר של יהדות ומסורת, וכעיר שאין בה אפילו ולא חנות אחת שפתוחה בשבת.

"הדברים חמורים ביותר, ומעמידים את השבת בבית שמש בסכנה, שכן אם יהיו חילולי שבת מחוץ לשכונות העיר, זה יכול לגרור חלילה לחילולי שבת גם לתוך העיר, כפי שמלמד הניסיון המר מערים אחרות שבהם פתיחת מוקדי קניות ובילוי בשערי העיר גררו גם עסקים בתוך העיר שלא עמדו בפיתוי לפתח בשבת, ובד בבד גם למאות עובדים שמבקשים לכבד את השבת לפעול בניגוד למצפונם פן יפוטרו ממקום עבודתם, כך שכל שמירת השבת שנבנתה בבית שמש בעמל רב של רבני ועסקני העיר הוותיקה ילך חלילה לטמיון", אומרים רבנים חשובים בבית שמש.

לדברי הרבנים, אלי כהן מנסה לצוד גם חרדים תמימים ולספר להם הרים וגבעות על אהבתו למסורת, ולכך חשוב להדגיש כי אם חלילה יבחר ויבצע את זממו "למצוא פתרונות למי שכן רוצה לצאת ולבלות בשבת", כל חומת השבת בבית שמש תהיה בסכנה גדולה, ולכך כל תמיכה באלי כהן, כמוה כתמיכה בחילולי שבת, עם כל המשתמע מכך.

במטה הבחירות של ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול, העדיפו שלא להגיב על הדברים, ולדברי ראשי המטה, אין להם ספק שככל שיתקרב מועד הבחירות תושבי העיר יתוודעו לתוכניות נוספות מצידו, שלא יעלו בקנה אחת עם דמותה וצביונה היהודי-תורני של בית שמש, כך שמיותר יהיה להתייחס במועד זה לדבריו, בו בזמן שכל תושב שומר שבת בבית שמש עוד יתוודע לתוכניות ההרסניות בעצמו.

ממטה אלי כהן נמסר כי גורמים קיצוניים מנסים להפוך את הבחירות למלחמה בין חרדים לשאר הקבוצות בבית שמש וינסו בכל דרך לסלף, להטעות ולהסית נגד אלי כהן מועמד הנתמך על מדי רבים במחנה החרדי, הדתי, המסורתי והחילוני בבית שמש.

ההובלה של אלי בכל הסקרים מלחיצה את אנשי אבוטבול שמנסים להשמיץ בכל דרך ולפגוע ביושרו ובהגינותו של אלי. לשם ההבהרה, חשוב להדגיש כי האופי הדתי של השבת בעיר יישאר כפי שהיה עד היום, ואלי כהן כראש עיר מסורתי ומאמין ימשיך לשמור עליו בכל כהונתו כראש העיר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.