דאגה: הרבנית פינטו נעדרת בארגנטינה

הרב והניצב: הרבנית דבורה פינטו,רעייתו של הרב המקובל יאשיהו פינטו, נעדרת מיום רביעי

 על רקע התקדמות החקירה בפרשת הרב והניצב, הרבנית דבורה פינטו,רעייתו של הרב המקובל יאשיהו פינטו, נעדרת מיום רביעי

 הרבנית  פינטו יצאה לביקור בארגנטינה יחד עם הרב פינטו לצורך טיפול רפואי. ברביעי התגלה כי היא נעדרה.

 הרשויות המקומיות בארגנטינה, מחפשים אותה מאתמול, אולם היא נעלמה, ועד כה לא ידוע לאן היא הלכה, בני משפחתה ועסקנים פתחו בחיפושים.   

 גורמים בקהילת "שובה ישראל" בראשה עומד הרב פינטו, סיפרו כי בלילה המשטרה המקומית הודיעה לפיה נעלמו עקבותיה וקיים חשש לכך שהיא נחטפה.

"אנחנו מאחלים ומתפללים למען בריאותה ושלומה", אמרו בני משפחתה. מקהילת "שובה ישראל" נמסר כי החל משעות מהבוקר מתקיימות תפילות בהיכלי הישיבות ובכוללים של הקהילה.

במסגרת פרשת "רב-ניצב", נמצא הרב פינטו דובר אמת בנוגע למידע שישפיע על התקדמות החקירה בפרשה ועלולה לסבך את ניצב מנשה ארביב, שפרש מהמשטרה בעקבות החשדות.

לפני מספר חודשים,  לאחר 9 שעות חקירה עודכנו החוקרים כי רעייתו של הרב פינטו אושפזה בבית החולים. החוקרים סיפרו על כך לרב פינטו והחקירה הופסקה.

הרב פינטו ישמש כעד מדינה וימסור עדות בפני אנשי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים, הרב פינטו ימסור עדות  כנגד ניצב בדימוס מנשה ארביב, לשעבר מפקד יחידה להב 433.

מוקדם יותר מסרו עורכי דינו של פינטו, אלי זוהר ורועי בלכר,למח"ש חשבוניות ותכתובות שמעידות לכאורה כי ארביב, קיבל טובות הנאה ממקורבי הרב שעה שכיהן כנספח המשטרה בארצות הברית.

כזכור,  ארביב חשוד שלן עם בני משפחתו מבלי לשלם במלון שבבעלותו של בן ציון סוקי, איש סודו של הרב בניו יורק.

החוקרים יבקשו לאמת את הדברים עם הרב פינטו עצמו. הרב  יעבור גם בדיקת פוליגרף.

במידה  והמידע שישפוך הרב פינטו  ישביע את רצון המשטרה, הוא יזכה להקלה בתיק השוחד העומד נגדו. על פי ההסכם המתגבש, יגזר על הרב פינטו שנת מאסר לכל הפחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.