דאע"ש היכה באיסטנבול: 41 הרוגים, 147 פצועים

שלושה מחבלים פוצצו את עצמם בנמל התעופה הבינלאומי "אתאטורק" באיסטנבול, בפיגוע נהרגו 41 בני אדם ו-147 נוספים נפצעו. המחבלים הגיעו במונית לשדה התעופה.

פיגוע רצחני אירע אמש בנמל התעופה הבינלאומי "אתאטורק" באיסטנבול, בפיגוע נהרגו  41 בני אדם ו-147 נוספים נפצעו כששלושה מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם באולם הנוסעים של נמל התעופה.

ראש ממשלת טורקיה בינאלי ילדרים אמר לעיתונאים  כי ארגון דאע"ש עומד מאחורי הפיגוע,

במשרד החוץ הישראלי טוענים כי אין ישראלים בין ההרוגים, אך ישנם עשרה מנותקי קשר, ללא כל מידע על חשש למצבם.

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, גינה בחריפות את הפיגוע בו שלושת המחבלים פתחו באש כשהגיעו לנמל התעופה. שלושת המחבלים המתאבדים הגיעו לשדה התעופה במונית.
"אנשים בהלם, לא מאמינים ומנסים להתרחק מהמקום", סיפר כתב CNN במקום, ג'ו דוראן. "אנשים רבים עדיין ממתינים לפינוי, אנשים עם תחבושות על הראש יושבים בפינות ומחכים. המשטרה חוסמת את כל הכניסות לטרמינל". עד הראייה לורנס קמרון סיפר לרשת האמריקנית כי "אנשים התחילו לרוץ לכל מקום, בלי לדעת לאן. היה פיצוץ ענק ומהומה. אחר כך עוד פיצוץ בחוץ, ליד המוניות. יש כאן המון פצועים, זו זירה לא רגילה, בכלל לא רגילה".

בכיר טורקי אמר ל-CNN כי חלק המחולייה הגיעה ממדינה במרכז אסיה. בנוסף לשלושתם, אדם אחד נלכד על-ידי כוחות הביטחון ושלושה חשודים נוספים טרם נתפסו. עוד ציטטה רשת CNN בכירים במודיעין האמריקני שמאשרים את דבריו של ילדרים, לפיהם ארגון המדינה האסלאמית עומד מאחורי הפיגוע. גורם בכיר אחר במודיעין האמריקני אמר לרשת NBC כי המתקפה באיסטנבול תואמת את דרכי הפעולה של דאע"ש. הוא הוסיף כי "הקיץ הקשה שממתין לנו רק החל, והוא יהיה ארוך מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.