דאע"ש מציג: המנהיגים שיחליפו את אבו בכר אל בגדאדי שנפצע (וידאו)

דובר ארגון הטרור, אבו מוחמד אל-עדנאני, מאשר לראשונה כי ראש הארגון אבו בכר אל בגדאדי נפגע בתקיפה של כוחות הקואליציה בסוף השבוע בעיראק ■ "אנו מרגיעים את האומה האסלאמית, אל בגדאדי חי וקיים", אמר. צפו בכתבה

אחרי הדיווחים אודות פציעתו באורח קשה של מנהיג ארגון "המדינה האסלאמית", אישר הערב (ראשון) דובר הארגון, אבו מוחמד אל-עדנאני, כי המנהיג אכן נפגע בתקיפה, אך לא נהרג. "אנו מרגיעים את האומה האסלאמית – אבו בכר אל-בגדדי חי וקיים, תודה לאל", אמר הדובר. התפללו להחלמתו המהירה".

אל-עדנאני גם הוסיף משפט התגרות במערב. "האם אתם חושבים שהח'ליפוּת מגיעה לקיצה במות הח'ליף?", שאל.

אתמול דווח כי הקואליציה הבינלאומית למלחמה בארגון הטרור, בהובלת ארה"ב, הצליחה לפצוע קשה את אל-בגדדי, מנהיג דאע"ש, במהלך תקיפה אווירית בעירק. את הדיווח פרסמה רשת חדאת', הנמצאת בבעלות רשת אל ערביה הסעודית. בכיר אמריקני אמר אתמול לסוכנות רויטרס כי אינו יכול לאשר האם מנהיג דאע"ש אכן היה במקום.

אבו בכר אל-בגדדי הוא כינויו של מנהיג דאע"ש, ארגון הטרור שמטיל אימה על חלקים גדולים מעירק ומסוריה והשתלט על חלקים משתי המדינות בעקבות קריסת הממשלים המרכזיים במדינות אלו אחרי הפלישה האמריקנית לעירק ומלחמת האזרחים בסוריה. הארגון הטיל משטר איסלאמי נוקשה במיוחד על האזרחים – כולל הוצאות המוניות להורג.

אל-בגדדי הנהיג את שלוחת אל-קאעידה בעיראק, אך בעקבות חילוקי דעות עם המנהיג שהחליף את בן לאדן, איימן א-זוווהירי, הוא החליט להתנתק מאל קעידה ולהקים את ארגון 'המדינה האיסלאמית', הוא דאע"ש, והכריז על האזורים בשליטתו כמדינה איסלאמית עצמאית.

דאע"ש הכריז כי הגבולות הקיימים במזרח התיכון חסרי כל משמעות בעיניו, ותוך ניצול חוסר המשמעת והפיצול בצבאות הלאומיים הארגון שאיש לא שמע עליו עד תחילת השנה הצליח לאיים על בגדד, להשתלט על מקורות המים בצפון עירק, וכמובן – להיכנס לתודעת העולם המערבי באמצעות הוצאות להורג מחרידות שפורסמו ברשת האינטרנט של אזרחי המערב.

הארגון בהוראת אל-בגדדי קיבל לשורותיו אזרחים זרים, בעיקר מאירופה, שישמשו כלוחמים במזרח התיכון. הממשלות במערב חוששות שאזרחים אלו הם פצצות מתקתקות שיוציאו לפועל פיגועים במולדת שלהם, וזו הייתה אחת הסיבות שכמה ממדינות המערב, בהובלת ארה"ב, החליטו לתקוף מהאוויר מטרות של הארגון החל מחודש אוגוסט.

צפו במנהיגים שיחליפו את אבו בכר אל בגדדי

[alooma ref="8f656f5ef74460f59b0bce8f5549bf26.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.