דאע"ש משנה טקטיקה: פיגועים כימיים באירופה

העיתון "אינדיפנדנט" הבריטי חושף שדאע"ש בעקבות המפלות שהוא סופג מדי יום במוסול ובסוריה, מתכנן למהלך מסוכן הכולל התקפות כימיות ברחבי אירופה. {התוכנית המסוכנת נחשפת}

העיתון "אינדיפנדנט" הבריטי חושף שדאע"ש בעקבות המפלות שהוא סופג מדי יום במוסול ובסוריה, מתכנן למהלך מסוכן באירופה.

בכתבה גדולה מפרסם העיתון כי הארגון מתכנן התקפות חדשות ברחבי אירופה שיכללו גם התקפות כימיות בנוסף לפיגועים הרגילים של תופת.

העיתון מסתמך בכתבה על פי דוח חדש של "יורופול" – משרד המשטרה האירופי – שאומר כי הארגון הרצחני משנה את טקטיקת המלחמה שלו באירופה בגלל שהוא מובס בעיראק וסוריה ובכל מקום בעולם בה הוא מנסה להשליט אימה.

עוד כותב העיתון כי בריטניה היא אחד היעדים המועדפים של דאעש, שחבריו ניסו לעשות בה 12 פיגועים בשלוש השנים האחרונות. עם חזרתם של חלק מאנשי הארגון הביתה, הם יגיעו מאומנים הרבה יותר וינסו להחדיר נשק מתוחכם ובעיקר כימי לבריטניה.

אחד ממומחי הטרור באיחוד האירופי,ז'יל דה קרקובה אומר כי דאעש לא יעלם עשרות שנים, וכי לא יהיה קל להביס אותו, לדבריו "החשש מפיגועי דאעש יימשך במשך שנים, האנשים האלה מאומנים להשתמש בחומרי נפץ וכלי נשק ושטופים באידיאולוגיה ג'יהאדיסטית. חייבים למצוא להם מענה אפקטיבי לטווח ארוך". טען

החשש הגדול ביותר של הרשויות באירופה הוא בעיקר מאותם אנשי דאעש שפועלים לבד והם מסוכנים יותר מכל אחד אחר, מאחר ולא ניתן וקשה מאוד לעלות על מחבל בודד שהחליט לצאת למסע הרג וטבח.

לפי דוח אחר, דאעש עשוי לנצל את המהגרים הסורים באירופה ולהפנות חלק מהם נגד השלטונות המקומיים.

אבו מוחמד אל-עדנני אחד מדוברי הראגון הרצחני קורא למהגרים ולמוסלמים ברחבי העולם ובעיקר באירופה: "תגרמו לפחד וחשש בקרב כל האוכלוסיה, כדי ששכן יחשוש מחברו ובכך תייצרו תוהו ובוהו בחברה שלהם. רק טרור כזה יום ולילה יביא לנו הישגים". הוא אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.