דאע"ש ערף את ראשו של ארכיאולוג בן 82

הזוועה נמשכת: ארגון המדינה האיסלאמית ערף את ראשו של ארכיאולוג בכיר בן 82, ותלה אותו בעתיקות תדמור

מי יעצור את הטירוף? בתמונה שהעלה ארגון 'המדינה האסלאמית' לרשתות החברתיות המזוהות עמו, נראית גופתו הערופה והתלויה של הארכיאולוג הראשי של העיר ההיסטורית העתיקה תדמור, חאלד אסעד.

אסעד התפרסם בעולם בזכות עבודתו והישגיו המקצועיים, ורציחתו הברברית כבר מעוררת זעזוע בקרב קהילות החוקרים והארכיאולוגים.

בתוך כך, הבית הלבן הודיע בשבוע שעבר כי יחקור את המידע לפיו ארגון דאע"ש משתמש בנשק כימי נגד הכוחות הכורדים בעירק.

דובר המועצה לביטחון לאומי של הבית הלבן, אליסטר באסקי, אמר כי ארה"ב לוקחת את הדיווחים בנושא "ברצינות רבה" ומחפשת עדויות נוספות על הנושא.

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי לראשונה הגיעו לידי ארה"ב עדויות על פיהן משתמש ארגון הטרור האסלאמי בגז חרדל כנגד הכורדים. "אנו ממשיכים לעקוב אחר הדיווחים בנושא מקרוב ונדגיש כי כל שימוש בנשק כימי או ביולוגי הוא לחלוטין נגד התקנות הבינלאומיות בנושא", הוסיף באסקי.

בכירים כורדים טענו כי כי כוחותיהם הותקפו יום לפני בצפון המדינה. מדובר באזור בו מאמן הצבא הגרמני כוחות כורדים ומשרד ההגנה הגרמני דיווח גם הוא כי קרוב ל-60 לוחמים כורדים סבלו קשיי נשימה כתוצאה ממתקפת דאע"ש על הכוחות, סימן מובהק לשימוש בנשק כימי.

במדה ואכן יתקבל מידע שארגון דאע"ש אכן משתמש בנשק כימי, יהיה זה תפנית דרמטית במאבק הקואליציה בראשות ארה"ב לחיסול הארגון בעירק ובסוריה, משום שהקואליציה מסתמכת רבות על כוחות קרקעיים, דוגמת הכורדים, במתן עזרה במאבק מול דאע"ש.

שגרירת ארה"ב באו"ם, סמנת'ה פאוור, דיווחה ואמרה כי "אני מאמינה כי נצטרך להמשיך לנוע קדימה עם ההאשמות הללו ולהשיג כמה ראיות שנוכל", אמרה פאוור. עוד הוסיפה השגרירה כי בעקבות השימוש בעבר בנשק כימי בסוריה, יש כעת בידי ארה"ב ממצאים שיסייעו בקביעה האם היה שימוש בנשק דומה גם בעירק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.