דברים מפתיעים של יו"ר הכנסת: "עלינו לדאוג שחרדי יוכל לממש באופן מלא את אורח חייו"

בנאום הקורא לסובלנות ואחדות, פתח יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, את אירועי יום העצמאות ה-65. בנאומו, בטקס הממלכתי בהר הרצל, קרא אדלשטיין לחברה הישראלית לאפשר למגוון של מגזרים ודעות לחיות בתוכה: "צריכים לשאוף לחברה שבה יהודי חרדי יוכל לממש באופן מלא את אמונתו"

אירועי יום העצמאות ה-65 של מדינת ישראל נפתחו הערב בטקס הממלכתי בהר הרצל. יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, קרא בנאומו לאחדות ופיוס בעם.

אדלשטיין פתח את נאומו בנימה אישית: "לא נולדתי על האדמה הזאת, ונופיה לא נצרבו בי בשנות ילדותי, כילד לא חלמתי שיגיע הרגע ואעמוד כאן, לצד קברו של חוזה המדינה, כנציגה של כנסת ישראל. לא חלמתי, לא בגלל שלא העזתי ולא בגלל שפחדתי. כילד, בקושי הכרתי את מדינת ישראל ולא חלמתי להיות חלק ממנה. ומשכך, לא ידעתי שחלום כזה אפשרי, שאפשר לחלום רחוק כל כך, עמוק כל כך, שונה כל כך".

יו"ר הכנסת אמר כי "יש מי שרואים בשוני אסון, סימן להתפוררות, אך אני רואה בהם סימן לחיים, הבטחה. אנו חייבים להמשיך ולהתווכח, אך כשאנו מתווכחים על שיווין בנטל או תקציב אסור לנו לשאוף לריסוק היריב".

אדלשטיין הוסיף ואמר כי "אנחנו צריכים לשאוף לחברה שבה יהודי חרדי יוכל לממש באופן מלא את צורת החיים שבה הוא מאמין, ובתוך כך לקבל עליו אחריות לביטחונה ולעתידה של המדינה, כשם שעושה זאת בן גילו החילוני".

אדלשטיין פנה אל בני הנוער ואמר: "בידיכם, בני הנוער, נמצא העתיד של מדינת ישראל. אתם התקווה להתחדשות לאומית. עתידנו בציונות ולא בציניות. השילו מעליכם שכבות של עייפות, נפצו את הבועה, ונתחבר יחד אל לבו הפועם של העם, אל הזhכרון והמורשת".

יו"ר הכנסת הדליק משואה באירוע, ולא שכח את המרגל היהודי יונתן פולארד, הכלוא בארה"ב: "אחינו האסיר יונתן פולארד, שחירותו נשללת ממנו כבר עשרים ושמונה שנה, ומתוך תפלה ותקווה שיזכה במהרה לעלות לציון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.