דברים שחשוב שתדעי על הציפורניים שלך

באיזה קצב צומחות הציפורניים? עד כמה הן חזקות? מה חשוב לדעת על ציפורניים ארוכות? ועוד עובדות מעניינות ומפתיעות

כולנו משקיעות בטיפוח הציפורניים שלנו, בשיוף, מריחת לק ועוד, אבל יש הרבה מאוד עובדות שאנו כלל לא יודעות עליהן. בכתבה זו ננסה לחדש לכן, להפתיע ולשתף אתכן במידע מעניין וחשוב שכל אחת צריכה להכיר בכדי להעניק לציפורניים שלה את מלוא תשומת הלב.

מה זה בכלל ציפורניים?

לכל אדם יש ציפורניים, הן לא נועדו בכדי לגרום לנו להראות טוב יותר, אלא בכדי להגן על קצות האצבעות שלנו, הנחשבות למאוד רגישות מבחינה עצבית. ציפורניים הן גם המקבילה של בני האדם לציפורני בעלי חיים, הן מאפשרות לנו להגן, לגרד ולתפוס דברים קטנטנים.

ממה עשויות הציפורניים?

ממש כמו השיער שעל ראשנו, גם הציפורניים שלנו עשויות חלבון וקרטין. תאי הקרטין אשר בשורש הציפורניים נועדו להקשיח ולשטח והתאים החודשים שנוצרים להם מתחת לשכבה העליונה דוחפים את אותם תאים קשיחים החוצה. צבען הוורוד של הציפורניים נובע מכל אותם כלי דם זעירים אשר מזינים את הציפורניים, אותם תאים חדשים שנוצרים.

באיזה קצב צומחות הציפורניים?

ציפורני כפות הידיים גדלות בכ-3.5 מילימטרים בכל חודש, בעוד ציפורניים כפות הרגליים שלך גדלות רק בכמילימטר אחד בלבד. הציפורן שגדלה בקצב המהיר ביותר היא הציפורן שעל האמה והציפורן שגדלה בקצב האיטי ביותר היא זו של הזרת.

אם את ימנית הציפורניים שעל יד ימין שלך יצמחו מהר יותר מאלו שעל יד שמאל ולהפך. ככל שאנו מתבגרים קצב צמיחת הציפורניים הופך גם לאיטי יותר.

קצב צמיחת הציפורניים מושפע גם מתנאי מזג אוויר: הן צומחות מהר יותר בחודשי הקיץ החמים.
בתקופת מחלה או חוסר איזון הורמונלי הן צומחות לאט יותר.
למרבה הצער ציפורני הגברים צומחות מהר יותר מציפורני נשים.

מה חשוב לדעת על חוזקן של הציפורניים?

למרות שהן מאוד דקות ציפורניים הן גם מאוד חזקות, זאת בשל הקרטין שבהן. אבל למרות חוזקן הן גם נוטות להישבר ולהתפצל. ציפורני הבוהן שלנו הן החזקות ביותר, זאת בכדי להגן על כפות הרגליים שלנו שזקוקות ליותר הגנה מציפורני כפות הידיים.

מה את לא יודעת על ציפורניים ארוכות?

ציפורניים ארוכות, למרות שהן לרוב מאוד יפות, הן גם חממה לחיידקים ונחשבות למאוד לא בריאות. לכן חשוב מאוד להסיר את כל הלכלוך שמצטבר בהן, להקפיד על נטילת ידיים ואף להשתמש במברשת לניקוי הציפורניים.

למה כדאי לכן להפעיל את אצבעות הידיים?

אנשים שמרבים להפעיל את האצבעות (באמצעות הקלדה על מקלדת או ניגון על כלי נגינה) – נהנים מקצב צמיחת ציפורניים מוגבר.

על ציפורניים והרגלים גרועים

אנשים רבים נוטים לכסוס את הציפורניים, למרבה הצער אין תרופה אמיתית להרגל זה. אז זכרו, מדובר בעצם בפעולה בה אתן מעבירות את החיידקים מהציפורניים אל הפה וגם להפך, אז בפעם הבאה שאת מתחילה לכסוס חשבי על כך.

לסיום, שלוש עובדות מפתיעות במיוחד על ציפורניים

בספר השיאים של גינס ניתן למצוא את לי ריצ'מונד מארה"ב, שהצליחה לגדל את הציפורניים לאורך של 28 מטרים.

מתברר כי טיפולי מניקור הם כבר חלק משגרת היופי שלנו מזה 4,000 שנה.

אומרים כי אסור לגזור ציפורניים לאחר רדת החשיכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.