דב אייכלר מגן על השוטרים: עשו את עבודתם כראוי • דעה

בשום אופן אסור לתקשורת החרדית להפוך את המקרה הזה לעוד סמל במאבק החשוב מאין כמותו של הציבורי החרדי להפסיק את האלימות המשטרתית כלפי מפגינים ולשמור על זכותו להפגין -דב אייכלר (הפעם) בצד של לובשי המדים הכחולים

ייתכן שהמעצרים אתמול בערב בבני ברק היו מיותרים. ייתכן שאף הופעל כח רב כדי להשתלט על העצורים. אך אסור לנו להתבלבל ולהפוך את העצורים לגיבורים לאומיים של המגזר.

אנשי תקשורת חרדיים מנסים לנצל מאבק מוצדק מאין כמותו להפסקת האלימות המשטרתית נגד הפגנות חרדים ופוגעים בו פגיעה אנושה. אין שום השוואה בין צעיר מפר חוק שמנסה להקים דוכן במקום לא חוקי ומתעמת עם גורמי האכיפה למפגין שבא לזעוק ולמחות נגד עוולות חברתיות ציבוריות ונהדף באכזריות על ידי השוטרים שאמורים להגן על זכותו הדמוקרטית הבסיסית להפגין.

איני חשוד כמי שאוהב את המשטרה. בוודאי לא את האלימות בעת ביצוע מעצרים, ושוב, אולי אפשר היה לעצור את אותם צעירים בדרכים אנושיות יותר. אולי אף לוותר על המעצר. אך בשום אופן אסור לתקשורת החרדית להפוך את המקרה הזה לעוד סמל במאבק החשוב מאין כמותו של הציבורי החרדי להפסיק את האלימות המשטרתית כלפי מפגינים ולשמור על זכותו להפגין.

בחסות העליהום היום, המשטרה עלולה להיחלץ ממקרים אלימים קשים ולא מוצדקים קודמים. המעצר אתמול נראה בעיני רבים נראה משומרי החוק בישראל -סביר. אדם מהדורה מבין שצעיר לא אמור להתעמת עם גורמי אכיפה אלא לציית להם. בשונה מהמעצרים הקודמים כאשר הופעל כח לא סביר כלפי מפגינים שמחו בנושאים ציבוריים. הסערה הזאת עלולה ״להכשיר״ מקרי אלימות אחרים כלפי מפגינים חרדיים או לפחות לפזר ערפל סביב האלימות הזאת ואסור לנו לתת לכך יד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.