כמה נשים ומוטק'ה אחד / דב שליין

הן לוחצות יד לגברים, בעד מניעת הילודה, אך קוראות לעצמן חרדיות. אז את מי הן מייצגות? את מי מייצג מוטק'ה בלוי ואיך הוא קשור לעניין? על ההצגה הטובה ביותר במערכת הבחירות שהחלה, רק עכשיו, בטור הבא:

רק הריחו בחירות וכבר התחילו מערכות משעשעות נוספות. מחד, מוטק'ה בלוי, ערס שכונתי מצוי, שמכהן בתפקיד הרם של יושב ראש 'משמרת הצניעות'. מאידך, הנשים, שמציגות את עצמן כמושיעות הנשים החרדיות. שתי הפרשיות יחד וכל אחת לחוד, מסעירות את המגזר החרדי-וירטואלי (שיהיה ברור. אין אף חרדי, גם לא אחד, מבני ברק עד מעמקי ברכפלד, שמשתייך לפלג אברכי כוללים ונשותיהם, שבאמת חשים סערה. אף לא אחד). אבל בוירטואל, חגיגה. מסיבה של ממש.

הכל התחיל ביום בהיר, כאשר ביבי החליק על גויאבה ופירק ממשלה- שלו עצמו, ככה סתם. ותאמינו לי, תצטרכו לסמוך עליי בעניין הזה, שהיום גם הוא מבין, שזה היה סתם.

חבורה של נשים, לגיטימית, אולי אפילו טובה, אך בחלקה הגדול לא חרדית (וגם בעניין הזה תצטרכו לסמוך עליי, הן שומרות שבת בפרהסיא. רובן לפחות), החליטו שהן הולכות לגאול את כלל הנשים החרדיות מהדיכוי החרדי, הכל כך עוצמתי, עד שהצמיח את הפרא הזה בדמותן, בכך שהן עצמן יופיעו בכל העיתונים ואולי אף יבחרו לכנסת. מכאן, הכל הפך להיות משעשע יותר ויותר.

זה התחיל מאיום לא מתפשר על הימנעותן מלהצביע (אם אחת מהן או שכמותן, שמה ג' או ש"ס בקלפי בבחירות האחרונות, אני חותך עכשיו את הקמיצה שלי. בעצם. מתנזר מקיווי לשבוע). איציק הלפרין, עיתונאי מוכר, פנה אל וועדת הבחירות המרכזית ועדכן אותם להדפיס את אותה כמות של פתקים פחות ארבעה. הציבור הווירטואלי- חייך חיוך גדול.

אבל זה לא נגמר פה.

אחת מהן, אסתי רידר-אינדורסקי, חוקרת פמיניזם דתי, הופיעה אצל לונדון וקירשנבאום, בנושא, והם, בשידור חי, שאלו אותה: "איך את קוראת לעצמך אשה חרדית, אם הרשית לעצמך ללחוץ את ידינו בחדר ההפקה?? בידוע כי, המחלל שם שמיים בסתר, נפרעין ממנו בגלוי. ומלאך רע בעל כורחו ענה אמן ("קמפיין הנשים ה"חרדיות" זוכרים?!).

חכו. זה עוד לא נגמר.

בתוך כל הסצנה המגוחכת הזאת, ישנו מטורף, הידוע כמטורף, סחטן פלילי, שחמק מרשויות החוק משום מה, וקורא לעצמו עסקן חרדי. למה איך וכמה, זה כבר נושא אמיתי לחקירה. מי מינה אותו? -אף אחד. בשם מי הוא מדבר בכזו גסות רוח? -אין לי מושג. מדוע הוא יושב במשרדי דגל התורה? גם הם עצמם לא מבינים. ותאמינו לי, עוד פעם אחת ודי, תאמינו לי שבדקתי את זה, הם עצמם לא יודעים. אולי גם קצת מפחדים לשאול.
אז הוא, הלך להשתולל בתקשורת נגד נשים חרדיות שרוצות להתמודד לכנסת ה-20. שאגב, אני, וכל בר דעת, בעד. אם ההלכה מתירה. כמובן. בעניין הזה קטונתי מאוד. אני בעד שיקימו מסגרת פוליטית, שתתאים לאג'נדה הפוסט חרדית שלהם. לכו תדעו, אולי הן יצליחו. לגמרי בעד. אבל הלך אותו ג'ינג'י מדופלם, ויסלח לי דודי מכיתה ו', והתפרע מילולית, כמו בריון שכונתי.

חשבתם שסיימנו? חכו, חכו. לא נגמר. הלכו אותם מנהלי ומנהלות הקמפיין, "נשים חרדיות לכנסת", שכאמור, מתוך ידיעה, לפחות על חלקם, שומרים שבת, בפהרסיא. והציגו אותו, את אותו בריון, כנציגם הרשמי של המפלגות החרדיות. וזאת, בלי להסס. כי זה התאים לאג'נדת התיסכול והשנאה שלהם. כמו כפפה ליד. לא יודע איפה מחלקת ההסברה של ש"ס ויהדות התורה, לא יודע היכן הקמפיינרים שלהם, אך אנא מכם, אל תפקירו את השטח הוירטואלי, לכמה נשים ומוטקה אחד.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בלוי הוא לא כל כך מטומטמם, הוא בא להזהיר את הרבנית בר שלום, בתו של מרן, שלא תרוץ עם כחלון, ותרסק את שס. דרעי שלח אותו, זה מתאים לשפה של העבריין שישב בכלא…

    תלמיד מרן |
    הגב