דגל מכריזה מלחמה נגד הרב עמאר: "יש ניסיון צורם לשנות ולהקל במערכת הכשרות" (להאזנה)

שבועיים לאחר הבחירות לרבנות ירושלים, ב'דגל התורה' מכריזים מלחמה נגד הרב עמאר: "מנסים להכניסם הקלות בכשרות". האם תוקם מערכת כשרות חרדית אלטרנטיבית? אליעזר ראוכברגר בראיון לוחמני.

הערב תתכנס בירושלים מזכירות 'דגל התורה' בירושלים. על הפרק: בחירת הרבנים בירושלים עלולה להביא להקלות במערכת הכשרות, חילולי השבת בירושלים והפגיעה בחרדים המתגוררים בשכונות המעורבות.

לקראת הדיון יצאנו לשוחח עם יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בירושלים אליעזר ראוכברגר שמדגיש כי הנציגות החרדית בירושלים מתמודדת כעת מול כל נושאי הדת שהולכים ומחמירים בעיר.

[alooma ref="56c8768edba11a0be16631a343b5fb9c.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

נבחרו כבר רבנים ראשיים לירושלים,  האם זה ישפיע על נושאי הדת ונושאי הכשרות בפועל?

"הגיעו אלינו ידיעות כי יש ניסיון לשנות את מה שהיה עד כה במערכת הכשרות למהדרין, המערכת הייתה על טהרת הקודש וכעת יש ניסיון להכניס פרמטרים חדשים של הקלות שאינם מקובלות על ציבור שומרי המהדרין בירושלים".

פלאש 90
פלאש 90

ראוכברגר הוסיף כי "מהגורמים השונים במועצה הדתית נשמעים זמירות וקולות צורמים, וזו הסיבה שמתכנסים בניסיון לטכס עצה כיצד לבלום את ההקלות בכשרות ולשמר את כשרות המהדרין כפי שהיא".

 

האם בירושלים ייכנס ההיתר מכירה לחנויות מהדרין?

"המערכת הכשרותית בירושלים חייבת להמשיך להקפיד על קוצו של י', כל שינוי יהיה שינוי שאנחנו חרדים ממנו ועל זה נדון בישיבה"

 

יש מי שמייחס ל'דגל' את המלחמה ברבנות הירושלמית בגלל ההפסד במערכה, אתה מסכים?

"אנחנו לא מתרשמים ממה שאומרים אנשים מדמיונם הפורה יגידו מה שיגידו, אנחנו נבחן את הדברים בפועל באופן הענייני, ובאם תהיה פגיעה נצטרף לתת את הדעת על כך, דבר הקמת כשרות חרדית אלטרנטיבית תובא בפני גדולי התורה".

בהתייחסות לגורמים החרדים שבגדו באינטרסים המשותפים והצביעו עבור המועמדים שלא מונו מטעם גדולי התורה בעבור ג'ובים, אומר ראוכברגר: "בקרוב אור השמש יחשוף את כל הדברים מגרשים, ותפקידים. אף אחד מאיתנו לא יצטרך לדבר שום דבר".

על חילולי השבת המחפירים בירושלים תקף ראוכברגר את עיריית ירושלים שלא תורמת דבר לקדושת השבת בעיר, "כמעט כל שבוע נפתחת מסעדה חדשה. רוב העסקים פועלים בניגוד לחוק העזר העירוני, מלבד הדו"חות יש לעיריית ירושלים דרכים נוספות לאכוף את פתיחת החנויות, אך היא לא פועלת".

שאלת היציאה לעצרת מחאה בשל חילולי השבת בירושלים עומדת גם היא על הפרק ותעלה על שולחן הדיונים באסיפה הערב.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רבם של הליטאים רבי שמוליק: מותר ומצוה לעלות להר הבית. בושה לליטאים החצופים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב