'דה מרקר': שני חרדים ברשימת '40 הצעירים המבטיחים של ישראל'

פרויקט מיוחד בעיתון 'דה מרקר' מצביע על 40 הצעירים המבטיחים בישראל. מי הם החרדים שהצליחו להשתחל לרשימה? ומה הסיבה לבחירה? כל הפרטים

העיתון הכלכלי 'דה מרקר' פירסם את רשימת '40 הצעירים המבטיחים של ישראל'. לרשימה "השתחלו" שני חרדים: אביגדור רבינוביץ – מנכ"ל ומייסד עמותת עבודות לחרדים, ואיטה קולדצקי – רו"ח ומשפטנית – דירקטורית מגזר הנדל"ן בחטיבת הביקורת.

לצד הבחירה, מביאים בעיתון סקירה על עיסוקו של הנבחר לצד ראיון קצר.

על מיזם אביגדור רבינוביץ ומיזם 'עבודות לחרדים' נכתב: "כמו צעירים חרדים רבים שעזבו את המסגרת הישיבתית ומגלים שללא השכלה, כישורים וקשרים קשה להתאקלם בעולם שבחוץ, גם אביגדור רבינוביץ' חש תסכול וחוסר אונים. אך בניגוד לרבים אחרים הוא החליט ליצור בעצמו מסגרת שתקיים את כל המרכיבים הללו. לפני שלוש שנים פתח בירושלים את "זולה על הגג" – מקום בילוי לצעירים חרדים שרוצים להכיר אנשים המצויים במצב דומה לשלהם. "עם הזמן שמתי לב שרבים מהמבקרים פונים אלי בשאלות לגבי עבודה", מספר רבינוביץ'. "יש המון חרדים, גם יוצאי מסגרת צבאית, שמאוד רוצים לעבוד ולקיים את עצמם ופשוט לא יודעים איך למנף את הרצון הזה לכדי מעשה". בתגובה לדרישה שזיהה הקים רבינוביץ' את "עבודות לחרדים", מיזם חינמי שרשום כעמותה ומשדך בין חרדים שמחפשים עבודה ולמעסיקים שמחפשים עובדים, בהם חברות כמו סיסקו ומיקרוסופט. לדבריו, מדי יום פונים אליו כ־25 מעסיקים, חרדים וחילונים. האם זה מפני שחרדים הם כוח עבודה זול? "לא בהכרח, להבנתי רוב הפניות החוזרות הן מפני שהחרדים מסורים מאוד ויש להם אמביציה להצליח ולהתקדם. אף על פי שאחת הבעיות היא שחרדים לא תמיד מודעים למשכורת שהם יכולים לקבל". "עבודות לחרדים" פועל זה שנה וחצי ובעמוד הפייסבוק שלו כבר רשומים יותר מ־10,000 חברים. באחרונה הוקם גם אתר אינטרנט למיזם, וכעת הוא מציע משרות גם לנשים ולחרדים אקדמאים. "השאיפה שלי היא לתת מענה לכמה שיותר צעירים שהיו במצבי. עולם הערכים שמציב בראש את לימוד התורה נשאר על כנו, וטוב שכך, אבל יותר ויותר חרדים משלבים את לימוד הדף היומי עם רכישת השכלה ופרנסה; מה שקורה בכותרות ובשטח הם שני עולמות שונים".

על איטה קולדצקי ותפקידה הבכיר נכתב: "רו"ח איטה קולדצקי היא אישה חרדית, אם לשישה ילדים, שגדלה בבני ברק ולמדה בתיכון חרדי. זו לא בדיוק ביוגרפיה סטנדרטית בקרב האנשים שהיא פוגשת סביבה במשרד, אך קולדצקי ידעה כבר מגיל צעיר שהיא תלמד באוניברסיטה ושתהיה לה קריירה. אחרי תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת בר אילן, החליטה שהיא רוצה תואר יותר שימושי ופנתה ללימודי חשבונאות, ובהמשך סיימה גם תואר שני במשפטים — גם הם באוניברסיטת בר אילן. לפני כארבע שנים הצטרפה קולדצקי לפירמת ראיית החשבון והייעוץ דלויט בריטמן אלמגור זהר, שבה היא מכהנת כדירקטורית מגזר הנדל"ן בחטיבת הביקורת. היא עוסקת בליווי ויעוץ חשבונאי ובמתן שירותי ביקורת לחברות בתחום הנדל"ן. עם לקוחותיה נמנות קבוצת אפריקה ישראל ואלקטרה. קולדצקי עוסקת גם בניהול הפיתוח העסקי של הפירמה מול המגזר החרדי ומסייעת בקליטת עובדים חדשים ושילובם בפירמה. בנוסף לחיי משפחה וקריירה תובעניים קולדצקי משקיעה מזמנה בקידום אג'נדה של שילוב חרדים במעגל העבודה, ומשמשת כמנטורית בהתנדבות בכמה מוסדות אקדמיים לחרדים. אם תבחר להמשיך בקריירה שלה במסגרת המשרד — ולא, למשל, לחצות את הקווים ולעבור לעבוד באחת החברות שהיא מלווה — נראה כי בתוך שנים ספורות תהפוך לשותפה במשרד ומנהלת תחום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.