דובר הכיבוי מודה: "הכבאים לא ידעו איפה הילדים"

דובר הכיבוי בראיון לקול ברמה: "לפי התחקיר שערכנו לא נכונה הטענה שהכבאים הגיעו בציוד חסר. האירוע היה מורכב מאד, לא ידעו איפה הם נמצאים, הדירה היתה נעולה עם סורגים והיתה אש חזקה ביותר"

סגן טפסר יורם לוי דובר כבאות והצלה דוחה בשיחה עם רונן כץ בקול ברמה את הטענות מצד התושבים על כך שמכבי אש הגיעו באיחור.

לדבריו, "לפי התחקיר שערכנו לא נכונה הטענה שהכבאים הגיעו בציוד חסר. האירוע היה מורכב מאד, לא ידעו איפה הם נמצאים, הדירה היתה נעולה עם סורגים והיתה אש חזקה ביותר",

"הרבה אנשים הצלחנו לחלץ בשלום ולצערנו להגיע לילדים היה קשה ומהזמן שקיבלנו את ההודעה על השרפה עבר זמן יקר שבמהלכו כנראה הילדים כבר קיפחו את חייהם".

שמעון שטיינברג כונן הצלה מביתר סיפר לרונן כץ בקול ברמה.הייתי באירוע סמוך והגעתי תוך דקה. בדירה אחת ניסיתי לפתוח את הסורג עם לום והוצאנו את הילדים ואז שמענו צעקות מהצד השני, אין לנו ביקורת על זמן ההגעה של מכבי האש אלא על האיתור של מוקד האש, אני לא שופט אותם כי זה היה ממש מבלבל.
הצעקות היו נוראות לא יכולנו לעצור את עצמנו למרות האש ניסיתי להכנס ולא הצלחתי, מדי פעם יצאתי לנשום אויר. הייתי ליד החדר ולא הצלחתי לפרוץ אותו אני מבין שלו הייתי מצליח לא הייתי יוצא בחיים.

עינת שגיא אלפסה מארגון בטרם עלתה לרונן כץ בקול ברמה והמליצה לכול. "מומלץ להתקין גלאי עשן בבתים וגם כשמשאירים ילדים בבית צריך לתת להם הנחיות למקרי חירום כי הזמן שלוקח עד שמגיעה עזרה עולה בחיים.
אפשר להסביר לילדים בצורה פשוטה מה מסוכן ומה לעשות בזמן סכנה למי להתקשר, ושידעו שאם פורצת אש שיצאו החוצה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.