דובר ישיבות ההסדר: "צריך לרחם על הרבנים החרדים"

חילופי המהלומות בין הציבור החרדי לציונות הדתית לשיא חדש: דובר ישיבות ההסדר אמר הבוקר: "אני לא דורש מהרבנים החרדים התנצלות, אני פשוט מרחם עליהם"

בציונות הדתית מגיבים הבוקר לדברים הקשים שהשמיעו נגדם רבנים חרדים. האתר 'סרוגים' מפרסם הבוקר את תגובתו של דובר ישיבות ההסדר הרב זאב קרוב: "יש הדורשים התנצלות מרבנים אלה, לא צריך לבקש לחקור אותם ואין אנו זקוקים להתנצלותם, אלא יש לרחם עליהם, אין אדם מדבר אלא מהרהורי ליבו. כנראה והם נמצאים במקומות מאד נמוכים ומשם הם שואבים את אוצר המילים והביטויים שלהם."

עוד הוסיף הרב קרוב: "ביניהם כנראה גם כאלה אשר קרבת עמלק להם והם יודעים מי מזרעו ומי לא. במילים אחרות 'כל הפוסל במומו פוסל'."

"נתפלל עליהם שהקב"ה יאיר את עיניהם ויחזרו בתשובה שלמה. הקב"ה יוציאם מהמקומות הנמוכים והאפלים כל כך בהם הם נמצאים, לאורה וליראת שמים אמיתית."

גם סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן התיחס הבוקר לדברים. באירוע משותף עם הרב הראשי הרב לאו אמר בן דהן: "מאוד נעצבתי על האמירות שנאמרו ביומיים האחרונים על הרב אבינר, רב מפיץ תורה הגדול ביותר שיש, "רשע וחוטא, מזרע עמלק", אלה אמירות שמקומם לא יכירם. להגיד על רבנים שהם בהמות ומטומטמים כך קרא הרב בעדני. מה אלה ההתבטאויות האלה והמילים האלה?
אלה אמירות שאסור שתאמרנה ואני מקווה שהרב הראשי הרב לאו שיושב כאן, יאמר זאת בקולו.
כולנו צריכים לפעול יחד ולא לגרום לחילול השם. האמירוץ שנאמרו גורמות אך ורק לחילול השם."

כזכור, בעקבות אישור חוק הגיוס, השמיעו רבנים שונים אמירות קשות כנגד רבני הציונות הדתית והבית היהודי. הרב בעדני כינה אותם "מטומטמים" ו"בהמות, ואילו הרב מוצפי תקף את הרב אבינר ואמר: "הוא רשע וחוטא מזרע עמלק".

מוקדם יותר פרסמנו הבוקר כי המטה החילוני בבית היהודי פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה כנגד הרב מוצפי בחשד להסתה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צודק 100% אוי לו לדור שאלה הם מנהיגיו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. דובר ישיבות ההסדר ידוע כחזיר! ומתנהג כמו אחד מאחרוני הכלבים שבשוק!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב