דובר צה"ל הטרי חגג את מינויו בעריכת קידושא רבא בשבת

הקהילה הציונית-דתית המתפתחת בכפר תבור, חגגה בשבת שעברה את מינויו של חבר הקהילה תא"ל מוטי אלמוז, לתפקיד
דובר צה"ל, בקידושא-רבא רב משתתפים, שבו נשאו חבריו דברי ברכה לכבודו.

תא"ל אלמוז, שומר תורה ומצוות (שבעבודתו נמנע לחבוש כיפה), עקר לכפר תבור לפני כ-20 שנה. הוא נמנה עם מייסדי הקהילה הציונית-דתית הקטנה, ההולכת ומתפתחת, ורק בקיץ האחרון קלטה עוד חמש משפחות שהגיעו מטעמים אידיאולוגיים של 'ייהוד הגליל' ממקומות שונים בארץ.

תא"ל אלמוז, נולד ב-1967, למשפחה שומרת מצוות במושבה מגדל שעל שפת הכנרת. הוא התגייס להנדסה קרבית ושירת במיגוון תפקידי לוחמה ופיקוד. שימש מח"ט הבקעה ומאוחר יותר קצין אג"ם בפיקוד מרכז – תפקידים שביצע בהצטיינות וזכה בגינםלהערכה רבה. לפני שלוש שנים מונה לראש המינהל האזרחי ביו"ש, וזכה, בניגוד לקודמיו, לשיתוף פעולה הדדי עם המתיישבים, שהעריכו את עבודתו. דני דיין, לשעבר ראש מועצת יש"ע, אמר כי "הוא היה אובייקטיבי, אבל הלב שלו הוא לב ציוני שקרוב לאדמה ולהתיישבות". לעומת זאת מתח עליו השמאל הקיצוני ביקורת, על שלא פעל מספיק נגד מה שהגדיר כבניה לא חוקית של יהודים ביו"ש.

בכפר תבור בית כנסת מרכזי ('בית הכנסת הגדול') שבו מתפללים חברי הקהילה הציונית-דתית, ומתקיימת בו פעילות תורנית המתבטאת בבית מדרש שנפתח במקום באחרונה, בראשות הרב שמואל ריינר ממצפה נטופה ור"מ בישיבת הקיבוץ הדתי במעלה גלבוע, והרב דובי חיון מחיפה.

בפעילות נוטלים חלק דתיים וחילוניים גם יחד. הודות לחברי הקהילה הציונית-דתית פועלים במקום שני מיקוואות מודרניים, לגברים ולנשים, מהמשוכללים בארץ, שזכו באחרונה בפרס הראשון מטעם המועצה לישראל יפה בענף המקוואות.
|

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.