דובר צה"ל מסכם את היום: 150מחבלים נהרגו חלקם במדי צה"ל (וידאו)

דובר צה"ל מסכם את היום הששה עשר של הלחימה בעזה מול ארגון הטרור של חמאס. בוידאו וטקסט.

סיכום אירועי היום

חותרים למגע, דבקים במטרה

דובר צה"ל מוסר כי במהלך היום תקף צה"ל מעל 100 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שנתקפו, משגרים מוטמנים, מנהרות טרור ומבנים צבאיים. מתחילת המבצע תקף צה"ל למעלה מ – 3333 מטרות טרור. מתחילת המאמץ הקרקעי כוחות צה"ל הרגו למעלה מ – 200 מחבלים.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, התייחס גם להמשך חשיפת המנהרות: "אנחנו מחזיקים כרגע בהרבה מאוד מנהרות. מדובר במנהרות תופת משמעותיות לעבר מדינת ישראל. המבצע אינו רק כנגד המנהרות".

בשעות הצהריים סייר הרמטכ"ל בין היחידות בשטח, בדק את מוכנות הכוחות ונתן את המשך ההנחיות למבצע. "הם הונחו לא להיות סטטיים, להמשיך ולתקוף פעילים ולהעמיק את יעדי המבצע", סיפר תא"ל אלמוז. "אנחנו אוחזים במספיק מנהרות ועוסקים כרגע בהשמדתן". בנוגע למשך המבצע הבהיר תא"ל אלמוז כי "פעולה הקשורה להשמדת מנהרות צורכת ימים. אנו מגבירים עכשיו את הלחץ ופועלים במרץ, כך נמשיך לעשות בימים הקרובים".

צפו: חשיפת פיר מנהרת טרור ע"י כוחות חי"ר היום (ד)

במהלך הפעילות המבצעית השתלטו כוחות צה"ל על יעדים רבים הרצע"ז. "חמאס מנסה לפגוע כי הוא מבין את ההישג שקשור למנהרות ואת מצבו", אומר אלמוז. "אנו רואים בתים שיש בהם המון אמצעי לחימה וחומרים שחמאס אסף על צה"ל לאורך השנים. אנו פועלים בסבלנות, נכנסים לבתים, יורים בהרבה מאוד פעילים והורגים מחבלים. המבצע ממשיך בנחישות עם הרבה מוטיבציה. אנו מקבלים דיווחים מהשטח שהלוחמים רוצים להמשיך להילחם ולהעמיק את יעדי המבצע", הוסיף. בנוגע לפגיעה בבלתי מעורבים בשדה הקרב אמר תא"ל אלמוז כי "חמאס מנסה לערב את האזרחים כמגנים חיים בתוך הלחימה הזו".

בשעות הצהריים כלי-טיס של חיל-האוויר תקף תשתית טרור השייכת למפקד בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני באזור מערב ג'בליה, זוהתה פגיעה.

צפו בתקיפת בית החולים ופאא ששימש לפעילות טרור של ארגון החמאס

בשעות הצהריים המוקדמות כוח שריון זיהה ירי של חמושים רכובים על אופנועים לעברו. הכוח השיב באש, זוהתה פגיעה.

במהלך היום, נתפס מחבל לבוש מדי צה"ל לראשונה בשטח רצועת עזה. כמו כן במהלך היום נתפסו כ – 150 מחבלים אשר הועברו לתחקור כוחות הביטחון.

בנוסף, זוהו 12 מחבלים אשר הגיעו רכובים במסווה אמבולנס למבנה בדרום רצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר תקף שלושה מהמחבלים מחוץ למבנה, זוהתה פגיעה. לאחר זמן קצר, נתקף המבנה בו שהו המחבלים. זוהתה פגיעה.

דו"צ אומר לסיכום: כי "כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בנחישות ובשיתוף פעולה בין זרועי על מנת להביא לשקט ולביטחון לתושבי מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.