דובר צה"ל מזהיר : לא נבליג עוד • מרגיע: לא תהיה הסלמה נוספת

דובר צה"ל, תא"ל יואב פולי מרדכי, סיפר הבוקר (רביעי)  בדף הפייסבוק: "יממה שמעידה על הרגישות הנפיצה בגבולותינו. לאחר שבערב צה״ל הגיב בירי טנקים מדויק כתגובה לירי בגבול רמת הגולן לסיור צה״ל, לראשונה מזה כ- 5 חודשים קמתי הלילה לצלצול הטלפון המדווח על תקיפה בעזה. נמשיך להגיב על מנת להגן על תושבי ישראל בצפון, בדרום ובכל מקום. אני מאחל בוקר טוב לילדי ישראל הקמים לשגרה לאחר חופשת הפסח".

בעקבות ירי הרקטות אמש (ג) והיום (רביעי),  צהל תקף בכל העוצמה  באיזור אל קודס דרומית מזרחית לישוב אלי סיני שבחבל גוש קטיף, נהרגו 6 מחבלים בניהם ראש מפקדת גדודי ע'זאדין אל קאסם ושניים מילדיו הנמנים על מפקדי הארגון.

תא"ל מרדכי ציין כי אתמול נרשם "ירי פצצות מרגמה מעזה, שחלקם נפלו בתוך השטח הפלסטיני". הדובר הדגיש כי "לא תתקבל שום חזרה למצב שלפני מבצע 'עמוד ענן'. החמאס מבין שיש כללים חדשים וחמשת החודשים האחרונים הם השקטים ביותר מאז ההתנתקות. המטרה היא לשמור על השקט בדרום הארץ".

כמו כן, התייחס הדובר לגבול רמת הגולן והסביר כי "אתמול, אחרי שקט במהלך החג, בוצע ירי של פצמ"ר ומקלעים על סיור שנע על גדר המערכת. בתגובה צה"ל פגע בירי טנק מדויק לעבר מבנה בכפר ביר אל-עג'ם ופגע בחוליית המקלע שביצעה את הירי לעבר הסיור". הדובר הדגיש כי "למרות הירי, אנחנו לא חושבים שיש שינוי משמעותי בגזרה. אין לנו צד במה שקורה שם, אבל עלינו לראות שלא נפגעים אינטרסים שלנו".

בתוך כך ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, קורא לממשלת ישראל להגיב בעוצמה על הירי מרצועת עזה ולשמור על ההרתעה שהושגה ב'עמוד ענן'.

הרמטכ"ל בני גנץ אף התייחס היום (ד') להתחממות סביב רצועת עזה: "היה אירוע בלילה ואנחנו לא ניתן למציאות שהייתה לפני עמוד ענן לחזור. אני מציע שלא נהיה היסטריים ויציבים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.