דודי שמש – הבעיות והפתרונות

במדינה חמה כמו ישראל נדמה שאין ספק עד כמה דוד שמש הוא פתרון יעיל וחסכוני. מי שרוצה ליהנות ממקלחת חמה בסוף יום ארוך וגם לחסוך מעצמו את הצורך להתעורר מוקדם מהרגיל רק כדי להפעיל את הדוד ולקוות שיהיו לו מים חמים שיעירו אותו לקראת שלל המשימות שבפתח, זהו בדיוק המענה הנכון. אלא שגם דוד השמש שלכם עשוי לסבול מכמה תקלות לאורך הדרך, וכדי שתוכלו לפתור אותן בצורה מדויקת ולהמשיך ליהנות מהיתרונות הרבים של הדוד, כדאי שתזהו מה בדיוק הבעיה ואיך אפשר להתגבר עליה.

נזילות וסתימות

אם עד היום המים התחממו מהר מאוד, או הגיעו לטמפרטורה הרצויה מבחינתכם, אבל לאחרונה משהו המצב השתנה, קיים סיכוי יותר מסביר שמדובר בסתימת הקולט שמקורה באבנית. האבנית המצטברת למעשה מקשה על פעילותה של המערכת, וכדי לנקות אותה תצטרכו לבצע שטיפה יסודית, או במקרים חריגים וחמורים במיוחד – להחליף את הדוד. כמובן שניתן למנוע את המצב מבעוד מועד על ידי הוספת מגן אבנית, ועל ידי אבחון בזמן על ידי טכנאי דוד שמש. תקלות אחרות עשויות להוביל לנזילת מים מהצנרת או מהדוד עצמו, והן נפוצות מאוד אם המערכות שלכם ישנות. טכנאי מקצועי יוכל לתקן את הבעיה, להחליף את הצנרת ובמידת הצורך גם להציע תיקון או החלפה לדוד השמש שלכם.

תקלות בגוף החימום

לצד סתימות, אבנית ונזילות, אתם עשויים להיתקל לאורך הדרך גם בבעיות הקשורות לגוף החימום עצמו (תדעו זאת אם הדוד לא יתחמם מהר מספיק) או במצבים שבהם הדוד מקצר ויוצר תקלות במערכת החשמל. גם במקרים אלה שירותיו של טכנאי הם השירותים האידאליים, שכן אם תנסו לתקן בעצמכם את הבעיה מבלי לזהות אותה באופן מדויק ומבלי שיהיו לכם הידע והכלים הנכונים, המצב עשוי להיות חמור יותר.

איך בוחרים טכנאי מקצועי?

החלטתם שאין מנוס ואתם זקוקים לשירותיו של טכנאי? מצוין. כעת נותר לכם לבדוק היטב מי הוא הטכנאי המיועד ואם הוא באמת מקצועי ומיומן. חשוב שתוודאו שבעל המקצוע שאתם מזמינים הוא טכנאי מוסמך, עם ניסיון רב, ידע וגם רמות גבוהות של אמינות. המלצות של חברים, חוות דעת של לקוחות ברשתות החברתיות, כל אלה יעזרו לכם להרגיש בטוחים ורגועים יותר כשאתם מכניסים את הטכנאי הביתה ומפקידים בידו את האחריות לאיכות המקלחת שלכם ולתקינות הדוד. באופן כללי לא מומלץ לבחור בשרלטנים או בחסרי הידע והניסיון, וכשמדובר בדוד השמש – שעלותו גבוהה ממילא – בוודאי שאין מקום לפשרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.