דוד החקיין בטור כואב: אל תמהרו לשפוט את ראש הישיבה

בעקבות מעצרו של ראש ישיבה בחשד להתעללות בתלמידו הקטין, כוכב הילדים שהיה בעבר בסיטואציה דומה פונה בטור כואב לציבור

השבוע שוב התפרסמה בחדשות, הידיעה המצערת כי "ראש ישיבה חשוד במעשים מגונים בתלמידו הקטין".

במאמר זה לא אתייחס לעצם התופעה ומה לעשות נגדה, אך אתייחס אליה מכיוון אחר; מהי המחשבה  שעוברת בראשנו כאשר אנו רואים הודעה כזאת?

יש כאלה שחושבים: "יש לחקור, יש לבדוק, ועד אז לא מאמין בכלום". אבל יש גם כאלה שישר חושבים: "עוד צבוע, עוד רשע, שינמק בכלא".

ואליכם אני כותב: רגע, מדובר באדם! ביהודי! בבעל משפחה! אדם שיש מאחוריו רקורד של הרבה מעשים טובים.

גילוי נאות, אני אישית לא מכיר אותו ואני לא יודע, אם הוא אשם או לא. יתכן, שאחר דרישה וחקירה יתברר שמדובר בעלילה או חלילה יתברר שיש הרבה נפגעים והמתלונן הוא אמיץ וגיבור.

אבל אני אישית מכיר תלמידים מישיבה זו, שבזכות הישיבה וראש הישיבה אותם בחורים לא נפלטו לרחוב ושהם הצילו בחורים מרדת שחת כפשוטו.

מניסיוני המר, אני רוצה לספר לכם את  מה שאני עברתי מאותו הרגע שהתפרסם סיפור דומה לזה בתקשורת, נגדי:

לפני כ- 6 שנים הגיעה תלונה קשה נגדי  מאת קטין למשטרה. דבר זה פורסם מיד בתקשורת, ובכל מקום אפשרי כדי שבעקבות החשיפה יגיעו עוד תלונות.

בתקשורת גם פורסם כי יש מספר קטינים שהתלוננו, ושאחד הקטינים קיבל בעבור המעשים המכוערים 200000 ₪ ממני.

אך במהלך המשפט התברר שמדובר בתלונה של קטין אחד ושל 80% מטענותיו גם המשטרה וגם הפרקליטות לא התייחסו אליהם כיון שהיה ברור שהוא משקר ועוד הובהר שנתתי לקטין 200  שקל צדקה עבור משפחתו, אחרי שתיאר מצב של עוני בביתו, בלי שום קשר למעשים מגונים.

ואם תשאלו איך התקשורת יצאה בהודעה כל כך שקרית?הסיבה היא כי ההודעה לתקשורת נמסרת בשלב הזה על ידי המשטרה ו/או הפרקליטות שיש להן אינטרס ולכן יש לפעמים פרסומים מאוד לא מדויקים.

בגלל נסיוני האישי והכואב, אני מציע  בשלב ההתחלתי מאוד להסתייג מהמידע שמפרסמים. חשוב שנדע שהתקשורת משפיעה מאוד בסופו של דבר על סיכוייו של הנאשם לצאת זכאי, אם הוא באמת זכאי. כמו שאמר שופט שלי טימן, שופט בית המשפט המחוזי בדימוס: "התקשורת בחלק מהמיקרים משפיעה קשות … התקשורת קובעת את גורלם של נאשמים".

אני זוכר את עצמי שישבתי לפני כ-6 שנים במעצר ב"ניצנים", אחרי שכבר התפרסמו בתקשורת הפרסומים השקריים. הכניסו אותי לתא עם כ-8 אסירים, מדובר בפושעים כבדים, חלקם מהמאפיה הרוסית בארץ. בהתחלה קיבלו אותי יפה, עזרו לי לסדר את המיטה, וכעבור כשעה ליוו אותי חלקם לבית הכנסת. שם שמתי לב שמזהים אותי "זה דוד החקיין שראינו בחדשות" (יש טלוויזיות בכלא).

אחרי התפילה חזרתי לתא שלי, הדלת ננעלה מבחוץ על ידי הסוהר והוא התרחק. שמתי לב לשקט ולמבטים בין העבריינים. אחד מהם ניגש אלי ולוחש לי: "בגלל שאתה דתי ניתן לך סיכוי, תקרא לסוהר, תגיד לו שאתה רוצה לעזוב את התא, קח את השקיות שלך-  ולא, אתה יוצא בתוך השקית. אנחנו לא רוצים פה 'חיידקים' ". ועוד קללות, שחלקם פעם ראשונה שמעתי. קראתי מיד לסוהר, אמרתי לו בשקט ובדמעות: "אני מרגיש מאוים". העבירו אותי מיד לתא אחר. ואותו דבר קרה גם בתא השני, עד שהביאו אותי בלית ברירה לתא שמור.

את כל זה אני כותב לכם רק כדי שתהיו זהירים במידע שמגיע מהמשטרה או מהפרקליטות, כי בדרך כלל יש מניע מאחוריו, והוא לא מניע כשר, אך בהחלט עלול לשחוט אדם, לאורך שנים ארוכות, רק אדגיש שאני טענתי כל הזמן שהתלונה שקרית.

והרי ייתכן שאותו קטין שהתלונן רוצה להתנכל לראש ישיבה בגלל סיבה אישית וייתכן גם שלא.

אך לא לחינם, ציוו חכמינו לא להרשיע אדם עד שתוכח אשמתו. ולכן יש לחשוד ולחקור את הדברים, אבל אין לחרוץ את דינו של האדם עוד קודם שהוכח שאכן חטא.

ואפשר לראות ביוטיוב את הסרטון: דוד החקיין – הסיפור האמיתי בהשתתפות שאול חיון, שופטים בדימוס ועוד.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=LcBmEbhrj7Y]

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האם יש חוק בןלאומי נגד "פדופילים„ אנו גרים במיאמי ויש כאן הרבה ישראלים בוא לכאן ותפתח דף חדש

  א.ב. |
  הגב
 2. דוד אוהבים אותך אתה עוצמתי משמח אלוקים ואדם ה' איתך

  איציק |
  הגב
 3. בכל אופן ישבת או עדין יושב בכלא (תקן אותי אם אני טועה ) ולא בכדי.

  בכלא |
  הגב
  • אם רצונך לבדוק יש סירטונים ביוטיוב .כששואלים אותי האם אני חף מפשע או לא אני משיב שזה בכלל לא משנה מה אני אומר כי אולי אני משקר לכן הוצאתי סירטונים אם העובדות אם עדים ואז תחליט .רק חשוב לי לומר שהתובנה שאדם שישב או יושב בכלא זה מוכיח שהיה משהו האם היא מוכחת?וכי אין מיקרים של הרשעות שווא ?וכי אין מיקרים של אנשים שישבו עשרות שנים בכלא ובסוף דרך עדויות חדשות או בדיקות מדעיות יותר חדישות גילו שהם כלל לא אשמים.במקרה שלי בית המשפט פסק שאין לתת לי שליש ולא יום חופשה כי אני מסוכן מדי ההסתברות שאפגע תוך יום או חודש שוב בילד היא גבוהה והעובדות הם שמאז התלונה עברו כמעט 6 שנים וילדים סביבי כמעט כל הזמן ואין שום תלונה על מעשים לא כשרים כלומר בית המשפט בנושא זה לפי כל הדיעות טעה ובגדול

   דוד החקיין |
   הגב
  • אתה טוען שמגיע לי לשבת בכלא ,אז איך אתה מסביר שעדות הילד הוזמה ב80אחוז וב20 אחוז הנותרים יש כ20 סתירות ואיך זה מסתדר אם עדות ילדים אחרים שטוענים שאני לא מסוכן .אולי עכשיו עברתה על הוצאת שם רע שזו עבירה יותר חמורה מאונס

   דוד החקיין |
   הגב
 4. ראשית, ברור שניכרים דברי אמת. גם הגישה שאומרת 'כבדהו וחשדהו' ואולי בכל זאת היה משהו, הרי אפשר לומר זאת על כל אדם. וודאי שנעשה כאן עיוות דין ולא נבחנו טענותיו או חלק מהן לפחות וזה מקומם. השאלה היא, תכלס' מה אפשר לעשות ולהועיל? היינו שמחים לדעת כיצד?

  יוסי |
  הגב
  • תודה רק תפילות דוד נתן בן ביילא וכשאחזור לעבוד להזמין אותי

   דוד החקיין |
   הגב
   • לפי חישובי הילד שהעליל עליך כבר אינו קטין אולי תשוחח איתו שיחה מלב אל לב ותשכנע אותו להודות ששיקר

    א.ב. |
    הגב
 5. דוד היקר
  מתי כל זה קרה לך ה' ישמור לא ידעתי שכך עוללו לך תמסור לכל יפי הנפש המפוחלצים נוטפי התאווה באשר היא שכאשר חזרנו בתשובה והוצאנו את הפנים המובלחות שלהם מביתנו הופעת אתה ועוד בחינם במחשב לצרכי עבודה שבביתנו והמוסר והשמחה שהכנסת לביתנו רק על זה(ובטוחה אני שיש עוד מאות אלפים כמוני)ה' ישמרך מכל רע ויקוים בך הכתוב סוף דבר הכל נשמע ולגבי כל מי שחושב אחרת,הפעם לא יקום ולא יהיה מי שנמצא בשביל בעלי התשובה וילדיהם בהתחלה זוכרים לו את זה לנצח ברוך תהיה הפח נשבר ואנחנו נמלטנו עזרנו בשם ה' עושה שמים וארץ חג שמח כל החיים משפחת כהן

  אורית |
  הגב
 6. כל הכבוד על האומץ
  יש לנו דין תורה וכל השאר עיוות
  על פי שניים עדים יומת המת!!!!!!!!!

  נאור |
  הגב
 7. להיצמד לחפץ חיים זה הכל! פשוט להשאיר את העולם נקי וישר יותר.

  מיקי |
  הגב
 8. הוא כאילו מנסה לשכנע אותנו שזה בסדר וכל הדברים הטובים שהם כן עושים מכסים על זה.. אז לא דוד! לא עבד לך!

  א.ס |
  הגב
  • תשתה מים ותקרא עוד פעם את המאמר לא טענתי שדברים טובים מכסים על דברים לא טובים טענתי שלא לישפוט על פי חלקיקי מידע שהמקור שלהם הוא בעל אינטרס

   דוד החקיין |
   הגב