למה חילקנו ארטיקים? / טור

מאיר גורדון, אחד המארגנים של חלוקת הארטיקים בעצרת לזכרה של שירה בנקי, מגיב בטור מיוחד לביקורות נגד הצעד

באותו יום ראשון לפני ששירה זכרונה לברכה הלכה לעולמה, משה קויפמן חילק קרטיבים בשוק מאה שערים, כשנודע ששירה ז"ל הלכה לעולמה, הרגשנו שיש גל של שנאה בין המגזרים, האשמות הוטחו לכל עבר, באותו רגע עלה הרעיון לחלק קרטיבים למשתתפי העצרת, הרגשנו צורך להכניס במקום כה עצוב וקשה, כמו העצרת לזכרה של שירה ז"ל , למקום של חיבוק ואהבה.

לצד היחס שקיבלו המגזר החרדי ממשטרת ישראל , בעת החלוקה ראיתי איש מבוגר עם חליפה ארוכה וכובע לראשו ומסביבו כארבעה שוטרים עושים לו בדיקה חושפנית, מצד אחד קיבלנו כל כך הרבה אהבה באותו עצרת בין מחרדים שעברו משם בין מהומלסים בין מנוער בסיכון וודאי ממשתתפי העצרת ומצד שני אתה רואה את משטרת ישראל מתייחסת כך כלפי כל אחד שחבש כיפה לראשו, אחרי שחילקנו למשתתפי העצרת ולכל העוברים ושבים באזור, התגובות היו שונות, המגזר הכללי מאד תמך וחיבק על המעשה שגרם לדו שיח בין המגזרים ולהפיכת העצרת לאהבת חינם.

הכותרות למחרת בעיתונות הכללית היו צריכים להיות לכאורה, נגד המגזר החרדי, והנה פלא זה לא קרה, אדרבה, התקשורת הכללית הראתה עד כמה יפה המגזר החרדי, מחלקים קרטיבים ביום חם לעוברים ושבים שבאו להביע הזדהות נגד רצח, רצח של בת ישראל אחת מהעם שלנו.

דווקא מהתקשורת החרדית קבלנו כתף קרה, כל כך רצינו שהציבור החרדי שכה תומך בעשיית חסד ובלתת לאחר ללא הבדל, דוקא התקשורת החרדית לא תמכה . אנחנו באנו לעשות ההיפך, באנו להראות את היופי שבנו, את הנתינה הצד היפה שיש בציבור החרדי . לצערינו, הדבר לא התפרש נכון ע"י התקשורת החרדית.

אנחנו עם ישראל עם מאוחד ורחמן, אבל עדיין יש לנו בחירה, אנחנו יכולים לקחת מהזמן שלנו ומהכסף שלנו ולתת, פשוט לתת, כי אין כמו לראות חיוך על אדם אחר.
בחרנו לתת מהזמן שלנו ולגרום לאנשים לחייך ולאהוב אחד את השני, אדם באשר הוא.

אנחנו תומכים באהבת חינם ובאיחוד העם להראות את היופי שבעם שבנו, את הכוח שבאחדות של עם ישראל ולקדש שם שמים ברבים.ושנזכה לבנות את בית המקדש השלישי בזכות אהבת עם ישראל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הענין הוא שבחורים כמוכם אמורים לשבת וללמוד, ואם אתם יוצאים לרחוב לחלק ארטיקים – אתם גורמים חילול השם ורדיפה נגד כל עולם התורה. אולי לכם לא אמרו "לכו להתגייס", אבל לאחרים בוודאי יאמרו, בגללכם.

    חיימקה |
    הגב
  2. נכון! מה אנחנו ילדים קטנים שמחלקים קרטיבים!?! לא החילונים, לא ההומלסים ולא נערים בסיכון 'יקנו את הסיפור הזה'. צריך הסברה נכונה. כוחנו הוא בתפילה. זה הנשק היחיד שיש לנו. לא לחפש רייטינג וכסף ולפתוח דפים בפייסבוק.

    יעקב |
    הגב