דו"ח אדווה חושף: אשכנזי מרוויח יותר מספרדי – ( כלכלנים בכירים מגיבים לדו"ח: וידאו)

היום בבוקר נחשף בעיתון ידיעות אחרונות דו"ח של מרכז אדווה בו נכתב על הפערים בישראל בין אשכנזים למזרחיים ובין כלל הציבור היהודי למגזר הערבי מהדו"ח עולה מצידה האחד של התמונה, נמצא ציבור משכיל החי חיי רווחה ושפע, הודות לכלכלה מתקדמת המספקת שפע של מקומות עבודה בשכר גבוה ומערכת השכלה גבוהה שמעניקה הכשרה מתאימה לאותן עבודות.

מהצד השני של התמונה, נמצא ציבור שמתקשה להגיע אל אותם מוסדות להשכלה גבוהה ולכן גם אינו לוקח חלק ברווחה הכלכלית שחווה הציבור האחר.

על פי נתוני הלמ"ס, שנכללים בדו"ח של מרכז אדוה, עמדה ההכנסה החודשית של שכירים עירוניים אשכנזים בשנת 2012 על 42% מעל ההכנסה החודשית הממוצעת של כלל השכירים העירוניים. ההכנסה של שכירים עירוניים מזרחיים עמדה באותה שנה על 9% מעל ההכנסה הממוצעת.

מי שמיהר לפרסם תגובה עם פרסום הדו"ח הוא לא אחר מאשר מי שמואשם בכל עת בהוצאת השד העדתי מהבקבוק ח"כ אריה דרעי שכתב בדף הפייסבוק שלו: "נו,מה עכשיו, גם ידיעות אחרונות החליטו להוציא את השד העדתי מהבקבוק…", דברי דרעי.

מי שסיפק פתרון מעשי לבעיה הוא היו"ר לשעבר אלי ישי, "המקור לפערים בין מזרחים לאשכנזים נובע מאי השקעה מספקת בפרייפריה ובחינוך שם וזאת ביחס למדינת גוש דן. כל עוד לא תשנה המדינה את סדרי העדפותיה, ניראה דוחות דומים חדשות לבקרים. לאחר למעלה מ 65 שנה, על מדינת ישראל לראות בפריפרייה ובאזרחיה שם חלק בלתי נפרד ממנה". עוד אמר ח"כ ישי: "הגיע הזמן שנושא ספרדים-אשכנזים, בכל הקשור לפערים ביניהם, יהיה רק פרק נשכח בהיסטוריה של מדינת ישראל".

כלכלנים מגיבים לדו"ח אצל עודד בן עמי – וידאו באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.