דוח העוני בנתונים קשים – מעל 800,000 ילדים עניים בישראל

מעל חצי מיליון ילדים בישראל מוגדרים כעניים, כך פורסם על ידי המוסד לביטוח לאומי והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בדוח העוני לשנת 2012.
על פי הנתונים כ-800 אלף ילדים ברחבי המדינה חיים מתחת לקו העוני.

מהדוח עולה כי נכון לשנת 2012 ישנן 493,511 משפחות, שהן קרוב לחצי מיליון, שחיות מתחת לקו העוני בישראל.

סך הכול מדובר על מעל מיליון וחצי אזרחים במדינה המוגדרים כעניים. מבין המשפחות העובדות 19.7% מוגדרות כעניות. עוד עולה מהנתונים הקשים כי מבין המשפחות עם שני מפרנסים ישנן 5% שנמצאות מתחת לקו העוני.

מבין המשפחות עם הילדים 24.8% נמצאות מתחת לקו העוני. מהנתונים עולה כי ככל שמספר הילדים במשפחה גדול יותר כך גדל הסיכוי כי המשפחה תהיה מתחת לקו העוני. 56.6% מבין המשפחות עם ארבעה ילדים ומעלה מוגדרות כעניות.

לפי החלוקה לאזורים בארץ, מחוז ירושלים נמדד גם השנה כעני ביותר במדינה. מחוז ירושלים הגיע למקום הראשון בשני פרמטרים גם מבחינת כמות העניים החיים בו וגם מבחינת חומרת העוני להם. אחרי ירושלים נמצא כי מחוז חיפה הוא העני ביותר. במחוז תל אביב נמצא כי רק 12.3% מהמשפחות הן עניות.

הנשיא שמעון פרס אומר בעקבות פרסום הנתונים "אני מרגיש רע מאוד לגבי זה שבישראל יהיו בין 800 אלף למיליון ילדים רעבים, אסור שזה יקרה, זו שגיאה חמורה". פרס מבהיר כי "אם יש עניים בישראל, זה אומר שהעם הוא עני". הנשיא הוסיף וקבע כי "לא העניים הם עניים, אלא אנחנו עניים".

גם ח"כ יצחק הרצוג, התייחס לדוח העוני ואמר "דוח העוני השנתי שהוגש היום לנשיא המדינה חושף בפנינו תמונה קשה מנשוא, בה עוד ועוד משפחות עם שני הורים עובדים לא מצליחות לשרוד, ויורדות מתחת לקו העוני", היושב הראש הדגיש כי "לממשלה הנוכחית אין תכנית למלחמה בעוני. בתקציב האחרון, פגעה אנושות בשכבות החלשות ובמעמד הביניים".

תמונה ראשית – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.