דו"ח מבקר המדינה: "מזניחים את העולים מצרפת"

בעקבות דו"ח מבקר המדינה יוסף שפירא, לפיו, מעודדת העלייה והקליטה מארצות הברית הרבה יותר מאשר מארצות אחרות וכי זונחים את העלייה מצרפת, אומר יו"ר מליאת מועצת יש"ע עדי מינץ כי מדובר במידע מדאיג.

"ביקורתו של מבקר המדינה על משרד העליה והקליטה ועל הסוכנות היהודית על ההקצאה החסרה ועל הטיפול הלקוי בעידוד ובקליטת העלייה בכלל, והעליה מצרפת בפרט מדאיגים", כתב מינץ בדף הפייסבוק שלו. מינץ הוסיף וכתב: "נשמת אפה של הציונות מראשית דרכה הייתה העלייה לארץ, ומדינת ישראל השקיעה בכך את כל הונה ואונה". מינץ ציין כי "אנחנו בתקופת הזדמנות, אפשר להכפיל את זרם העולים מצרפת, חובה עלינו להביא את כל יהודי אוקראינה הסובלים מאנטישמיות מתגברת. זו המשימה העיקרית של הסוכנות היהודית ומדינת ישראל חייבת להוביל".

בסיום דבריו מצטט מינץ את הברכה מתפילת העמידה: "תקע בשופר גדול לחירותנו ושא נס לקבץ גלויותינו, וקבצנו יחד מהרה מארבע כנפות הארץ לארצנו".

כזכור, מבקר המדינה פרסם דו"ח לפיו 113 מיליון שקל הוקצו לעידוד וקליטת העלייה, כאשר מתוכם 108 מיליון הוקצה לעולים מצפון אמריקה". כאמור, כעת קורא מינץ למשרד הקליטה והעלייה להקצות סכומים נכבדים גם לעלייה משאר הארצות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.