דוקו | הראפר החרדי ניסים בלאק נחשף

המהפכה במוסיקה היהודית העכשווית: והפעם הראפר החרדי ניסים בלאק נחשף בסדרת דוקו – צפו 

בכאן משיקים סדרת דוקו בת 6 פרקים על המהפכה במוסיקה היהודית העכשווית: והפעם הראפר החרדי ניסים בלאק נחשף

הכוכבים הגדולים של הז'אנר, החלו לאמץ אמצעיים אמנותיים ושיווקיים המוכרים לנו מהמוסיקה הפופולרית הבינלאומית, כמו: הפקות מוסיקליות גרנדיוזיות, קליפים מושקעים שזוכים למליוני צפיות ביוטיוב , התכתבות עם סגנונות מוסיקה מהעולם החילוני ועוד.

בכוכב הבא התמודדו מספר חרדים שנשרו במהלך האודישינים של התוכנית: אבל הסיפור הבא הוא אחד מהסיפורים הכי מטורפים שראו צופי תכנית הריאלטי.

באתר קשת מובא סיפורו של ניסים בלאק, הוא נולד בשם דמיאן בלאק, הוא גדל בסיאטל בשכונה עם פשע וסמים, התחנך על האיסלאם ואז המיר את דתו לנצרות. הוא התחיל להקליט שירים בתור מפלט מהמצב הקשה שחי בו ולאט לאט צבר מעמד של הצלחה מבטיחה בארה"ב, עד שיום אחד, אחרי שחבר טוב שלו נורה למוות, הוא יצא למסע חיפוש עצמי שבסופו הבין שהוא מזדהה עם היהדות. ביום בהיר ניסים חצה את הקווים והתגייר ביחד עם אשתו וילדיו, שינה את שמו לניסים ובשנה שעברה עשה עלייה ביחד עם משפחתו והם עברו לגור בירושלים. היום הוא ממשיך לעשות מוזיקה עם מסרים על אמונה ויהדות, ולמרות ויכוח קשה בין השופטים על יכולות השירה שלו – הראפ שלו היה כל כך סוחף ואותנטי שפשוט היו חייבים להעביר אותו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.