דוקטור, כואב לי 'המס הכנסה'

111 רופאים נמצאו ככאלו אשר לא דיווחו על הכנסות בסדר גודל של 63 מיליון

במבצע חסר תקדים בשם "רופא נבוכים" מאות מעובדי משרדי מע"מ,ערכו 297 ביקורות בענף הרופאים.111 רופאים נמצאו ככאלו אשר לא דיווחו על הכנסות בסדר גודל של 63 מיליון שקל וכמובן שלא העבירו למע"מ את הסכום הנגזר מכך בסך של 10 מיליון שקל. בנוסף לכך בביקורת גם נמצא שהרבה רופאים דיווחו על הוצאות פרטיות כהוצאות עסקיות .

הקושי להגיע לרופאים שאינם מדווחים הוא לא פשוט היות ואלו שיכולים "להלשין" הינם הפציינטים אשר מרגישים לא אחת תחושת הכרת הטוב כלפי הרופא שבעיניהם הוא המושיע הפרטי שלהם ,לכן עצם השלב של איסוף הראיות הינו קשה כשלעצמו.

החוקרים לא פעם קיבלו תשובות מוזרות ,אחד הרופאים נהג לקזז מס תשומות גם מהוצאות פרטיות ביניהם רכב הפאר אשר ברשותו,המסעדות בהן בילה עם רעייתו וכן לבוש שקנתה אישתו בתשובתו לחוקרים אמר כי חבריו אמרו לו שכל מה שיש בו 17% ניתן לדרוש קיזוז בעבורו ללא שייכות להוצאות העסק או הוצאות פרטיות .

רופא אחר הפליאט לעשות ואת התמורה לקבלן עבור בניית מרפאתו העביר באמצעות רכב פאר אותו העניק לקבלן ,מה שהעלה את חשדם של החוקרים היו סכומי הכסף הגבוהים אותם ניסה הרופא להציג כניכוי מס תשומות ,מהחקירה עלה שהמרפאה שנבנתה היתה בבית מגורי אחיו של הרופא ולכן לפי התקנות אסור היה לו לנכות מס תשומות בסך 600 אלף שקל.

רופא מומחה אחר נהג לדווח להנהלת החשבונות רק על 10% מסכום החשבונית המקורית ,הרופא בחוסר ברירה הודה בעבירה וטען שעשה זאת היות והתרגל לרמת חיים גבוהה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.