דורית בייניש נגד איילת שקד: "חוסר הבנה מהי דמוקרטיה"

נשיאת ביהמ"ש העליון לשעבר גינתה בחריפות את דברי שרת המשפטים שקד בנושא יחס בג"ץ לחוק הלאום: "אלו דברים קיצוניים, ועליית מדרגה בהתבטאויות נגד ביהמ"ש"

הנשיאה לשעבר של בית המשפט העליון השופטת דורית ביניש גינתה הבוקר (רביעי) את דברי שרת המשפטים, איילת שקד, נגד בג"ץ. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' התייחסה ביניש לאמירתה של השרה כי "פסילה של חוק יסוד, כמו חוק הלאום, תהיה 'רעידת משטרית'", ואמרה: "הרושם שלי הוא שיש פה חוסר הבנה מהי דמוקרטיה. אלו ביטויים שלקוחים משיטות משטר אחרות".

עוד אמרה ביניש: "דברי שקד דברים קיצוניים, ועליית מדרגה בהתבטאויות נגד בית המשפט. בדרך כלל הביקורת על פסיקה מגיעה אחריה. כאן יש עתירות נגד חוק הלאום שתלויות ועומדות בפני בית המשפט, זה קו אדום שלא חוצים. לו ששופטי בית המשפט עומדים מול העם, אלו מושגים דמגוגיים למציאות לא קיימת, דברים קיצוניים מאוד שמנותקים מהמציאות שלנו".

כזכור, במהלך ועידת המשפט של לשכת עורכי הדין בתל אביב אמרה אתמול שקד כי "עמעום דמותו של העם בפסקי הדין של בית המשפט העליון הוא סופו של תהליך ארוך. תהליך העובר בעשורים האחרונים על מדינת ישראל ומשנה את משטרה ללא הכר.

"אם יקבע בית המשפט כי גם חוקי היסוד אינם חסינים מביקורת שיפוטית, תישלל מהעם האפשרות להשפיע על יצירת ההסדרים החוקתיים באמצעות נציגיו, ובכך יסיים העם את תפקידו במה שהיה עד כה שיטתנו הדמוקרטית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.