דורשים רשת ביטחון: העצמאים מתאגדים

עמותת 'עצמאים עושים שינוי' מקדמת התאגדות של כל העסקים הקטנים בישראל במטרה ליצור עבורם רשת ביטחון כלכלית זהה לזו של השכירים. כל הפרטים

אתמול בבוקר נפתחה עצומה הקוראת לכל העצמאים בישראל להתאגד ולייצר גוף בעל השפעה מול הכנסת והממשלה, ומרגע פתיחה ביום שני בשעה 7:00, קצב ההצטרפות עומד על חותם חדש כל דקה לעצומה: http://www.atzuma.co.il/aos

העצומה, שנוסחה על ידי התנועה החברתית "עצמאים עושים שינוי", קוראת לעצמאים ובעלי עסקים קטנים להתאגד ביחד כדי לייצר גוף חזק שיחסום חוקים שפוגעים בעסקים קטנים ויקדם חקיקה מתקנת שתסיים את האפליה המתמשכת מול המגזר העצמאי.

רחל מולא נצר, מקימת תנועת "עצמאים עושים שינוי": "בשנים האחרונות חוקקו מספר חוקים מבורכים ששיפרו את תנאי העבודה של השכירים. עם זאת, לא נבדקה השפעת החוקים הללו על העובדים העצמאים ולא חוקקו חוקים מקבילים, ליצירת רשת בטחון כלכלית גם לעובדים העצמאים.

לא יתכן שכל ההטבות הסוציאליות שמקבלים השכירים על פי חוק, מגיעות מכיסם של המעסיקים. בעלי עסקים קטנים קורסים, והמגמה הזו של המשך חקיקה חד צדדית תביא לסגירת עסקים קטנים רבים ולגלי פיטורין גדולים שהמשק לא יוכל להכיל".

כיום בישראל קרוב ל – 450,000 בעלי עסקים קטנים ובינוניים, המספקים 55% ממקומות התעסוקה במשק ו- 45% מהתוצר.

מדובר במגזר המניע את כלכלת המדינה, וכיום הוא חסר זכויות סוציאליות וחסר ייצוג מול מקבלי ההחלטות. בניגוד לשכירים המיוצגים על ידי ארגונים גדולים כמו ההסתדרות הכללית, וועדי עובדים חזקים שדואגים לרווחת העובדים, את העובדים העצמאיים אין כיום מי שמייצג ואין מי שדואג לרווחתם.

"עצמאים עושים שינוי" הינו ארגון חברתי שהוקם במטרה לאגד את כל העסקים הקטנים והזעירים תחת מטריה אחת, להגן עליהם בעיתות משבר ולהביא את קולם של המגזר העצמאי אל שולחן מקבלי ההחלטות בכנסת ובממשלה.

אנו בטוחים שיציבות כלכלית של העסקים הקטנים חשובה לא רק לעצמאים עצמם, אלא למשק כולו, ולכן וחיוני להעלות את המודעות לנושא זה בתקשורת.

מטרת העצומה להביא להתאגדות מסודרת, באופן שגם מגזר העצמאים יקבל ייצוג בפני מקבלי ההחלטות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.