דחיית החופשה בל"ג בעומר: ועדי ההורים זועמים על בנט

לאחר שמשרד החינוך הודיע על הזזת יום החופשה של ל"ג בעומר מיום א' (14 במאי) ליום ב' (15 במאי) בעקבות החשש מחילול שבת – מאיימים ההורים לעתור לבג"ץ.{"נעתור לבג"ץ"}

לאחר שמשרד החינוך הודיע על הזזת יום החופשה  של ל"ג בעומר מיום א' (14 במאי) ליום ב' (15 במאי) בעקבות החשש מחילול שבת – מאיימים ההורים לעתור לבג"ץ.

ועדי ההורים יצרו קשר עם בנט בניסיון לנסות ולהניא אותו מהמהלך.  ההורים טוענים כי מדובר ב"זילות בתכנון בימי החופש במערכת החינוך". במשרד החינוך נימקו את ההחלטה להזיז את יום החופש בל"ג בעומר כ"מענה לצרכים השונים של תלמידי המערכת ובעקבות פניית הרבנות הראשית לישראל בעניין".

בפורום ועדי ההורים אמרו לחדשות 2 Online כי הם לא יעברו על כך בשתיקה. "ל"ג בעומר לא אמור בכלל להיות יום חופש, ואם כבר נקבע – אין סיבה בעולם להזיז שלושה שבועות מראש", אמרו.

מי שעוד זועם על  החלטת בנט אלו  אנשי חבד שתיכנו את ההפנינג המסורתי כמידי ל"ג בעומר. "החלטת משרד החינוך תפסה אותנו בהחלט בסיטואציה מורכבת. כבר בתחילת השבוע נקיים דיון מסודר עם כל שליחינו כדי למצוא את הפתרונות המתאימים לכל יישוב", אמר הרב נפתלי ליפסקר, מנהל אגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד. "דבר אחד בטוח- גם השנה, כרבע מיליון ילדים ישתתפו ב-500 התהלוכות שאנו עורכים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.