דיאגרמות ותמונות על מצב הגיוס: לחץ גובר על האדמו"ר מויז'ניץ

בימים האחרונים גובר הלחץ על האדמו"ר מויז'ניץ להתערב במשבר הגיוס, לידי האדמו"ר הוצגו נתונים המלמדים על עלייה במספר המתגייסים

עסקני הגיוס שמעורים בהליכי הפטור של מאות בחורי ישיבה שמעמדם החוקי מאיים על המשך לימודם במסגרת הישיבתית, מדווחים כי בימים האחרונים הלחץ הגובר על האדמו"ר מויז'ניץ להתערב במשבר הגיוס, הולך וגובר. יש לציין כי בימים אלו פועלים הח"כים החרדים לגבש את החוק הגיוס שיועגן בחקיקה בכנסת. והמועד האחרון לפקיעת החוק בבג"ץ יפוג כשבוע לאחר ראש השנה.

בשבוע האחרון, נכנס אחד מחשובי החסידים אל הקודש פנימה, ומסר לידי האדמו"ר מכתב מפורט על הנתונים מהם עולה כי אחוז הגיוס של חרדים לצה"ל נמצא בעלייה מתמדת, כן טען כי באחרונה הבעיות בנושא גיוס הבנות ומתן פטור דת לבנות דתיות.

החסיד, שכנראה מצוי עמוק בעניינים, צירף לאדמו"ר דיאגרמות רבות שפורסמו על ידי משרד הביטחון המוכיחות את עומק המשבר. כמו כן, צירף תמונות ותיעודים רבים.

החסיד גם צירף דברי קודש של האדמו"ר הקודם מויז'ניץ, בהם כתב האדמו"ר כי נפגש עם חברי הכנסת החרדים והורה להם שלא להתפשר בנושא. בסמוך צירף החסיד את פרוטוקול ועדת שקד שדנה בנושא, והוכיח כי כן נערכו פשרות רבות על ידי חברי הכנסת.

יצויין, כי לאחרונה התפרסם על ידי חברי קבוצת "רשפי אש" שבראשות האדמו"ר מחוג חתם סופר הרב אלטמן שליט"א, כי הם הצליחו להיכנס לביתו של האדמו"ר בעת ששהה בצפת, והראו לאדמו"ר מצגות וידאו בהם נראו חיילים רבים שמתחננים שיחלצו אותם מהצבא מאחר שתנאי הדת שם לא עונים על מה שהובטח להם.

כמו כן, הראו לאדמו"ר מצגת בו נראה בחור מישיבת טשערנוביל בבני ברק, שמספר למנהל הרוחני בישיבה האדמו"ר משאץ מונסי, כי בעת שהתייצבו לראשונה בממ"ח בקבוצה של 15 בחורים, התעללו בהם, והכריחו אותם לעבור ראיונות אצל חיילות, שלעגו להם לגינוני הקדושה המקובלים בחסידות זו. לטענתם, האדמו"ר הזדעזע, ומאז פועל באמצעות המועצת החסידית יחד עם עוד אדמורי"ם נגד המגמה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מדברי גאון ישראל מרן הגאון ר' משולם דוד הלוי סאלאווייציק שליט"א "מצוה גדולה לעשות הכל להרעיש עולמות נגד הגזירה הנוראה של גיוס הבנות בארץ ישראל שכל גדולי הדור הקודם פסקו על זה יהרג ואל יעבור" ביקש למסור בשמו דברים אלו.

  מדברי גאון ישראל מרן הגאון ר' משולם דוד הלוי סאלאווייציק שליט"א "מצוה גדולה לעשות הכל להרעיש עולמות נגד הגזירה הנוראה של גיוס הבנות בארץ ישראל שכל גדולי הדור הקודם פסקו על זה יהרג ואל יעבור" ביקש למסור בשמו דברים אלו.

  מדברי גאון ישראל מרן הגאון ר' משולם דוד הלוי סאלאווייציק שליט"א |
  הגב
 2. כהיום לכאורה ועד הישיבות גם לא עוזרים לכולם. בהרבה מקרים ועבדכם הנאמן אחד מהם: היתה לי בעיה עם הצבא פניתי לועד אמרו לי חכה בסבלנות ונעזור לך כך במשך כשנתיים כאשר כשאני מתקשר לועד הם צועקים אלי שאני לא צריך להתקשר והם כבר יעזרו לי ואין צורך סתם להטרידם היום כבר למעלה משנתיים אחרי שפניתי אליהם אני עדיין באותו מצב מבין שא"א לצפות מההם מכלום!!!! כאשר אם אני איעצר ע"י שוטר אשב לפחות חודשיים בכלא ח"ו. אני לא מבין איך גדולי ישראל נותנים להם שליטה בלעדית על הנושא של שמד. וידוע שיש מהם שהם מזרע עמלק ממש כמו הפיל השמנטשיק = בעל האיקונמיקה ימ"ח.

  כהיום לכאורה ועד הישיבות גם לא עוזרים לכולם. בהרבה מקרים ועבדכם הנאמן אחד מהם: היתה לי בעיה עם הצבא פניתי לועד אמרו לי חכה בסבלנות ונעזור לך כך במשך כשנתיים כאשר כשאני מתקשר לועד הם צועקים אלי שאני לא צריך להתקשר והם כבר יעזרו לי ואין צורך סתם להטרידם היום כבר למעלה משנתיים אחרי שפניתי אליהם אני עדיין באותו מצב מבין שא"א לצפות מההם מכלום!!!! כאשר אם אני איעצר ע"י שוטר אשב לפחות חודשיים בכלא ח"ו. אני לא מבין איך גדולי ישראל נותנים להם שליטה בלעדית על הנושא של שמד. וידוע שיש מהם שהם מזרע עמלק ממש כמו הפיל השמנטשיק = בעל האיקונמיקה ימ"ח.

  יזדעזע תבל ומלואה – הבג"צ הציוני האכזרי גילגולי היטלר וכו' אישר את ניוול המת ולנתחו. כל היהדות החרדית בארה"ק מוטלת תחת רדיפת הדת של אויבי התורה [זה כולל חברי כנסת המינים – חרדים לשעבר כמו – שס -דגל – אגודה] אשר זה משאת נפשם כל הימים לדכא שומרי התורה, ומחפשים כל האמצעים להתערב בחיי הציבור החרדים * יזדעזעו הלבבות על עלילה שפילה שחרשו גורמי השלטון להתעולל בעלילות רשע על הורים יקרים שיחי' * אשר לא די שמתפתלים ביסורי הנפש באסון הכבד אשר פקד את ביתם באבדן בנם יקירם מחמד עינם, רעמו עליהם כוחות השטן וגינדא דילי' *

  במשך הדורות היו הרבה עלילות דם שה"נאשמים" אף הודו בפה מלא שקיימו מעשי הרצח ואף שיחזרו את הרצח בדיוק היכן ומתי היה כפי בקשת החוקרים * בהדרכת נציגי המפלגות החרדיות כדי להמשיך לתפור את התיק שם הבג"צ ערפול על מעשיהם האפלים * מסע רדיפת הדת באישור ועד הישיבה והבג"צ לבצע ניתוחי מתים היא אות קלון על המפלגות החרדיות שעליהם עומדת כל ממשלת השמד והזימה וגם כעת אפילו לפנים אין עושים מאומה * במיוחד הצבוע מאיר פרוש ימ"ח המציג את עצמו כמציל החיים והמתים בו בשעה שהוא וסיעתו נותנים גיבוי מלא במשטרה הציונית * גוברת המחאות בכל רחבי הארץ * כל הגולה כמדורת אש.

  את אשר היה ברור לכל בר דעת ובפרט לבני היהדות החרדית כי המשטרה הפרקליטות הבג"ץ ועד הישיבה והשלטון כולה מקשה אחת היא, וכלם משרתים את האינטרס המשותף. משהו הוציא את הדבר לרבים היה בעת המשפטים בעניינו של ראש ממשלת השמד.

  המשטרה, הפרקליטות, הבג"ץ, ועד הישיבה, והשלטון הרשע, כולה מקשה אחת הי |
  הגב
 3. הבעיה היא שחכי"ם החרדים הם בעד הגיוס ומשקרים לאדמורים ולראשי ישיבות.... חובה עלינו ביום זה להתפלל ולעורר רחמים רבים כאו"א כפי יכלתו, לבקש על כבוד שמים להעביר גלולים מן הארץ, וכל בני בשר יקראו בשמך, ולביטול כל הגזירות הנוראות נגד יהודים החרדים לדבר ד', וגם להתאבל ולקונן ביום זה לקיים (הושע פרק ט) אל תשמח ישראל אל גיל בעמים". וכל אחד יתפלל מקירות לבו, לביטול כח הרע מזרע עמלק, וכל הרשעה כולה כעשן תכלה כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ בהתגלות כבוד שמים בביאת משיח צדקנו ופדות נפשנו בב"א. כמו כן, יתקיים מנינים תפילה עם אמירת 'עננו' לאלו המתענים, "ויה"ר שהמדינה הציונית תתבטל בקרוב ממש ובמהרה ממש.

  מרן הגה"צ ר' שמואל זצוק"ל היה המרן האמיתי שזכה ללחום בכל כוחו בעמלקים של ימינו, [נגד חכי"ם החרדים] עם אלו שמזנבים בנחשלים, ושולחים אותם לצבא השמד וגם נלחם עם אלו שקמו להטעות מהאמונה הקדושה, הם האפיקורסים רודפי הדעת והמחקרים שבימינו שמתגברים ומתפשטים בחכמתם ודעתם הרעה, ומרבים הבל וכפירה המלאים קיא צואה ואין סירחון וטינופת גרוע מהם בעולם. ומחנכים בני ובנות ישראל הקטנים והגדולים בדרכי אומות העולם ממש, ומלמדים אותם דברי כפירה וחכמות חיצוניות…

  {הוא ביקש שיזכרו את זה,- אמר שהיה פה רדיפה שמאז מתן תורה לא היה דבר כזה} ו"נצח ישראל לא ישקר" וברוך השם שגדל דור של אלפים ורבבות צאן שהולכים בעקבותיו ועודד אותם להתחזק באמונה הקדושה בד' ובמשה עבדו ובכל הצדיקים האמיתים, ולהתרחק מדרכי המינים והאפיקורסים ומספריהם הרעים. ובס"ד נמשיך בדרכו בכל כוחנו ללחום נגדם – וכָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה אֲשֶׁר שָׂרַף השם.

  מרן זצ"ל נחשב כ"גיבור חיל" לוחם מלחמת ד', ובעל השקפה קנאית, וניהל קו בדלני המתנגד להקמת מכללות אקדמיות לחרדים, ולהתערבות משרד החינוך בתכני הלימוד במוסדות הלימוד החרדים, והיה הפנחס של הדור הזה אשר קינא קנאת ד' צבקות כשהוביל את ההתנגדות לחוק טל ולכוונות לבצע שינויים בהסדר גיוס בני הישיבות. ועליו נאמר הֵשִׁיב אֶת חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקַנְאוֹ אֶת קִנְאָתִי בְּתוֹכָם וְלֹא כִלִּיתִי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵלבְּקִנְאָתִי ובזכותו יש כהיום לומדי תורה בארץ ישראל.

  תפלה לבטל גזירת הגיוס השמד:
  יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ קֵל רַחוּם וְחַנּוּן, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ, עֲשֵׂה עִמָּנוּ חֶסֶד בַּעֲבוּר כְּבוד שִׁמְךָ הַגָּדול הַגִּבּור וְהַנּורָא שֶׁנִּקְרָא עָלֵינוּ, וְהֵעָתֵר לָנוּ בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם, וְתִשְׁמַע קוֹל תַּחֲנוּנֵינוּ, וּתְבַטֵל מֵעָלֵינוּ וּמִכָּל עַמְךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל, בְּכָל מָקוֹם שֶהֵם, כָּל גְזֵרוֹת קָשוֹת וְרָעוֹת, וּבִפְרַט אֶת גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה.

  אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ, כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ, וְקַיֵּם לָנוּ מַה שֶׁהִבְטַחְתָּנוּ לְהַצִּיל נִשְׁמוֹתֵינוּ מִבְאֵר שַׁחַת כְּדִכְתִיב עֵֽת צָרָ֥ה הִיא֙ לְיַֽעֲקֹ֔ב וּמִמֶּ֖נָּה יִוָּשֵֽׁעַ. רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם רַחֵם עָלֵינוּ וַעֲשֵׂה עִמָּנוּ צְדָקָה וָחֶסֶד וְהוֹשִׁיעֵנוּ בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ מִגְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה. וְנִזְכֶּה לְגַדֵּל בְּנֵינוּ וּבְנוֹתֵינוּ לְתּוֹרָה לְחֻפָּה וּלְמַעֲשִׂים טוֹבִים. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

  וכָל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה אֲשֶׁר שָׂרַף השם. |
  הגב