דיווחים: תוכנית שלום אמריקנית חדשה בדרך

הניו יורק טיימס מדווח כי בקרוב יגבש הממשל בראשות טראמפ תכנית סדורה לחידוש המגעים בין ישראל והפלסטינים.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ויועציו, החלו לפתח תוכנית חדשה שאמורה להביא לסיום הסכסוך בין ישראל והפלסטינים, כך מדווח העיתון 'ניו יורק טיימס'.

על פי הדיווח מדובר בתוכנית "שאפתנית אל מול ממשלי העבר", כך על פי בכירים בבית הלבן.

הבכירים סיפרו כי אחרי עשרה חודשים שהממשל למד את המורכבות של המחלוקת בין ישראל והפלסטינים, הגיע הזמן לעלות שלב בניסיונות לחדש את המגעים בין בין הצדדים ולקם אותם באופן משמעותי.

בממשל האמריקני רואים את פיתרון הסוגיה הישראלית-פלסטינית כחלק כולל ממהלך שיביא גם לפתרון בטחוני של איומים על שלומה של ישראל ושכנותיה המתונות, כולל ההתבססות האיראנית בסוריה והתמיכה שנותן הממשל בטהרן לארגון חיזבאללה.

עם זאת אין שום מסמך קונקרטי שגובש ועדיין אין אפילו קווים כלליים למסגרת אותה מעוניין הנשיא להתוות. עד כה טראמפ אפילו לא השתמש במינוח "מדינה פלסטינית", אך לא מעט גורמים בממשל טוענים כי כבר חדרה שם ההבנה שיש לחתור לפיתרון שתי המדינות, עם שינויים קוסמטיים.

"אנחנו מקדישים הרבה זמן להאזנה לישראלים, לפלסטינים ולמנהיגים אזוריים מרכזיים בחודשים האחרונים, כדי לסייע בהשגת הסכם שלום מתמשך", אמר באחרונה השליח האמריקני המיוחד לאזור ג'ייסון גרינבלט.

לדבריו, "אנחנו לא הולכים להציב ציר זמן לפיתוח או הצגה של רעיונות ספציפיים לקידום השלום ולא נכפה עסקה על שני הצדדים. המטרה שלנו היא לאפשר הסכם שלום בר קיימא כדי לשפר את חייהם של ישראלים ופלסטינים ואת בטחונם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.