דיווח: "גנרל אירני פגש את פוטין במוסקבה"

עסקאות נשק? רשת פוקס ניוז האמריקנית דיווחה אתמול כי הגנרל האירני קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס, נפגש במוסקבה עם בכירים בקרמלין,בהם נשיא רוסיה. הגנרל הסורר מעורב בסדרה של פיגועים כנגד מטרות אמרקניות

בצל הסכם הגרעין עם המעצמות רשת פוקס ניוז האמריקנית דיווחה אתמול כי הגנרל האירני קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס, נפגש במוסקבה עם בכירים בקרמלין,

הגנרל האיראני נפגש עם לא אחר מאשר רוסיה ולדימיר פוטין. חרף הגבלות בינלאומיות המוטלות על סולימאני, ואחד מהם  של מועצת הביטחון של האו"ם האוסרת עליו לצאת מאירן התקיים המפגש החשאי

 

מקורות מודיעין במערב,סיפרו כי  ב-24 ביולי נחת סולימאני לסבב הפגישות עם הבכירים בממשל במוסקבה. יש לזכור, כי מזכיר המדינה ג'ון קרי העיד בפני ועדה מיוחדת, שם הדגיש כי העסקה עם אירן לא תשנה את העיצומים על הגנרל האירני. "בזכות יוזמה של ארה"ב, הסנקציות על סולימאני לא יוסרו לעולם", טען קרי.

בנוסף, הגנרל האירני נפגש גם עם מזכיר ההגנה הרוסי. על פרטים מהפגישה לא ידוע,  אך ללא ספק שהפגישה החשאית מרמזת על עסקאות נשק עתידיות בין שתי המדינות. על פי ההסכם שנחתם בין המעצמות לאירן, אמברגו הנשק על המדינה צפוי להיות מוסר בעוד חמש שנים.

גורמי המודיעין המערביים סיפקו מידע מדויק על להגעת הגנרל האירני לרוסיה הגנרל נחת ביום שישי 24.7 בשעה 06:50 בבוקר בטיסה מסחרית מטהרן בחברת "אייר אירן". הוא המריא חזרה לארצו כבר ביום ראשון.

עוד נטען כי בנוסף לפגישות הרשמיות, לוח הזמנים של סולימאני כלל גם "זמן כיף" עם בידור רוסי מקומי, שעליו לא ניתן פירוט נוסף.

הגנרל הסורר נקשר לטרור כבר בשנת 2005 בשל שורה של פיגועים נגד מטרות שונות, בהן גם אמריקניות. בשנת 2011 נטען כי עמד מאחורי הכוונה להתנקש בחייו של שגריר סעודיה בארה"ב במסעדה בוושינגטון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.