דיווח: דאע"ש כבש מחצית משטח סוריה

ארגון הטרור האכזרי בעולם ממשיך במסע הכיבושים שלו. גורמי אופוזיציה סוריים: אסד איבד כמחצית משטחי המדינה

אסד על סף כניעה? לאחר שנים של הישרדות, ולאחר שהצליח להכות את כל התחזיות בעניינו, נראה כי בחודשים האחרונים עומד נשיא סוריה במצב הקשה ביותר שלו מאז תחילת מלחמת האזרחים במדינה.

ארגון האופוזיציה הסורי שעוקב אחר מלחמת האזרחים בסוריה טוען היום כי ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאע"ש) השתלט על 95 אלף קמ"ר משטח סוריה ולמעשה שולט על יותר מ-50 אחוזים משטחי המדינה הערבית שמשתרעת על פני 185,180 קמ"ר.

ע"פ הגורמים האופוזיציונים שיושבים בלונדון, מאז הכרזת ארגון הטרור הסוני ביוני 2014 על הקמת חליפות איסלאמית, כבש דאעש שטחים בתשעה מחוזות סוריים – חומס, א-רקה, דיר א-זור, אל-חסכה, חמה, חלב, דמשק, פרברי דמשק וא-סווידא. באזור דרעא, שלא נמצא בשליטת דאעש, יש תושבים רבים שנאמנים לו.

בתוך כך, לוחמי ארגון הטרור כבשו את העיר העתיקה תדמור שבמרכז סוריה אחרי קרבות עזים עם הצבא. לפי הדיווחים בתקשורת הערבית, כוחות הצבא נסוגו מהעיר. בכמה חשבונות טוויטר המזוהים עם דאעש דווח כי לוחמי הארגון שחררו עשרות אסירים מבית הכלא הצבאי בעיר.

מנהל המרכז הסורי לזכויות אדם, ראמי עבד א-רחמן, סתר חלק מהדיווחים וטען כי אמנם העיר נפלה כמעט כולה לידי לוחמי דאעש, אך לטענתו הם לא נכנסו לתוך בית הכלא בעיר. מוקדם יותר דווח בטלוויזיה הממלכתית במדינה כי אזרחים מפונים מתדמור.

בעיר נמצא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ובעולם חוששים שאנשי דאעש יהרסו אותו, כפי שהרסו אתרי מורשת עולמיים אחרים בעיראק. מנהל רשות העתיקות בסוריה, מאמון עבד אל-כרים, קרא לצבא סוריה ולקהילה הבינלאומית להציל את העיר העתיקה ואמר כי חלק מפריטי העתיקות הנדירים בעיר הועברו ל"מקום מבטחים". בין היתר מסר כי מאות פסלים הוברחו אל מחוץ לתדמור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.