דיווח: דאע"ש משתמש בנשק כימי בעירק

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול כי לראשונה הגיעו לידי ארה"ב עדויות על פיהן משתמש ארגון הטרור האסלאמי בגז חרדל כנגד הכורדים. בבית הלבן בודקים את המידע ואם אכן הוא יאומת תתחולל תפנית דרמטית במלחמה כנגד הארגון

הבית הלבן הודיע הלילה כי  יחקור את המידע שלפיו ארגון דאע"ש משתמש בנשק כימי נגד הכוחות הכורדים בעירק.

דובר המועצה לביטחון לאומי של הבית הלבן, אליסטר באסקי, אמר כי ארה"ב לוקחת את הדיווחים בנושא "ברצינות רבה" ומחפשת עדויות נוספות על הנושא.

 

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול  כי לראשונה הגיעו לידי ארה"ב עדויות על פיהן משתמש ארגון הטרור האסלאמי בגז חרדל כנגד הכורדים. "אנו ממשיכים לעקוב אחר הדיווחים בנושא מקרוב ונדגיש כי כל שימוש בנשק כימי או ביולוגי הוא לחלוטין נגד התקנות הבינלאומיות בנושא", הוסיף באסקי.

 

בכירים כורדים טענו כי  כי כוחותיהם הותקפו יום לפני בצפון המדינה. מדובר באזור בו מאמן הצבא הגרמני כוחות כורדים ומשרד ההגנה הגרמני דיווח גם הוא כי קרוב ל-60 לוחמים כורדים סבלו קשיי נשימה כתוצאה ממתקפת דאע"ש על הכוחות, סימן מובהק לשימוש בנשק כימי.

 

במדה ואכן יתקבל מידע שארגון דאע"ש אכן משתמש בנשק כימי, יהיה זה  תפנית דרמטית במאבק הקואליציה בראשות ארה"ב לחיסול הארגון בעירק ובסוריה, משום שהקואליציה מסתמכת רבות על כוחות קרקעיים, דוגמת הכורדים, במתן עזרה במאבק מול דאע"ש.

 

שגרירת ארה"ב באו"ם, סמנת'ה פאוור, דיווחה ואמרה כי "אני מאמינה כי נצטרך להמשיך לנוע קדימה עם ההאשמות הללו ולהשיג כמה ראיות שנוכל", אמרה פאוור. עוד הוסיפה השגרירה כי בעקבות השימוש בעבר בנשק כימי בסוריה, יש כעת בידי ארה"ב ממצאים שיסייעו בקביעה האם היה שימוש בנשק דומה גם בעירק.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.