דיווח חי: החל הדיון בבג"ץ בעניינו של פינדרוס באלעד

בדקות אלה החל הדיון בעניינו של יצחק פינדרוס באלעד. האם הבג"ץ יפתיע ויאשר את מועמדותו לראשות העיר? כנסו לדיווח חי מהאולם

מתח הבוקר ב'דגל התורה' ובש"ס באלעד לקראת הכרעת בית המשפט העליון הדן בשעה זו בעתירת מועמד שתי הסיעות לראשות העיר, יצחק פינדרוס – נגד פסילתו.

בג"ץ החל בשעה זו, לאחר מספר עיכובים, את הדיון בעניינו של פינדרוס.

דיווח חי של כתבנו במקום ישראל אוחיון:

פינדרוס, שהבין שהרוח נושבת נגדו, יצא בדקות האחרונות עם הצהרה לתקשורת. צפו:

בשבוע שעבר פסל כזכור בית המשפט המחוזי את מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות עיריית אלעד והותיר את ראש העיר ישראל פרוש כמועמד יחיד בבחירות. פינדרוס הוצב לפני שבועות מספר מול ראש העיר המכהן, ישראל פרוש, כמועמד ש"ס ודגל התורה.

אלא שאחד מחברי מועצת העיר, שי נתן, מ'הבית היהודי', הגיש עתירה מנהלית נגד המועמדות של פינדרוס בטענה שמרכז חייו איננו בעיר אלעד, כפי הנדרש בחוק.

לבית המשפט אף הוגשה עדות של חוקר פרטי שגילה שהדירה ששכר פינדרוס באלעד סמוך למועד סגירת הרשימות, אינה מרוהטת והוא עצמו הודה שהוא מתכוון להתגורר בה מספר ימים בשבוע אך לשהות עם משפחתו בירושלים בחלק מהימים.

שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אחיקם סטולר, קבע כי לא הוכח שמרכז חייו של פינדרוס מתקיים בעיר אלעד. הוא ציין עוד כי מועמדותו של פינדרוס והרשימה בראשה הוא עומד הוגשה מאוחר מהמועד שנקבע בחוק ועל כן לא יוכל להתמודד בבחירות.

אתמול הוגשה עמדת המדינה לבג"ץ לפיה יש להותיר את הפסילה על כנה, ובש"ס ובדגל אמנם לא מצפים לפסיקה טובה, אבל בכל זאת כוססים ציפורניים ומקווים לטוב.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברור

    ברור שאם הוא לא גר באלעד והוא לא גר באלעד אזי אין שום סיבה שבג"ץ יאשר אותו

    נחמי קרליץ |
    הגב