הסכם להרכבת הממשלה לא הושג הלילה – זאת לאחר שלפיד, בנט, נתניהו וליברמן נועדו יחד בחצות

למרות שבהליכוד האשימו מוקדם יותר כי לפיד חזר מכל ההסכמות האחרונות לגבי השיויון בנטל, בכל זאת ישבו יחד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, בלשכת ראש הממשלה בירושלים בניסיון לסיים את המשא ומתן הזה.. אח"כ החליט להצטרף לפגישה גם שר החוץ המובטח אביגדור ליברמן.

לאחר חצות הסתיימה הפגישה בין נתניהו לפיד ובנט, שעסקה בגישור הפערים בענין השיויון בנטל, הצוותים נשארו לשבת שם עד אור הבוקר.

בפגישה נרשמו מספר קשיים גם לגבי איוש התיקים, ובעיקר לגבי מתווה הגיוס קרי השיויון בנטל.

שאיפתו של ראש הממשלה היא לסיים עם לפיד ובנט את כל ההסכמות איתם, ואחר כך להתחיל להתעסק עם ניצני המרד שמתחילים אצלו בקרב חברי הליכוד ובראשם יו"ר הכנסת יוצא רובי ריבלין שאמר בקול רם כי רה"מ פגע בו בכך שהודיע לו כי כנראה לא ימשיך כיו"ר הכנסת.

גם אצל תנועת ש"ס שבדרכם לאופוזיציה החליטו להחרים את הישיבה, הוסיף לעשות ח"כ אריה דרעי שכתב מילים בוטות בפייסבוק שלו בו הוא מאשים את ראש הממשלה על כל מה שקורה עם הציר בנט-לפיד שהם בממשלה ואילו ש"ס באופוזיציה.

גורמים בבית היהודי אמרו כי הפגישה הייתה "פגישת דרבון שנועדה לקרב את הצדדים לקראת חתימה". לאחר ששלושת ראשי המפלגות עזבו, נשארו צוותי המשא ומתן לישיבה מרתונית על מנת להביא לסיכום בין הצדדים עד לשעות הבוקר. גם לפיד וגם בנט נשארו להעביר את הלילה בירושלים זאת למקרה שיידרשו להגיע לפגישת הצוותים ואולי אף לחתום על ההסכם המתגבש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.