דיווח: מטוסי חיל האוויר תקפו בקונייטרה

התקשורת בלבנון מדווחת הבוקר כי מטוסי חיה"א תקפו במהלך הלילה יעד באזור העיר קונייטרה. בישראל לא מגיבים

המתיחות בגבול הצפון: כלי תקשורת בלבנון מדווחים הבוקר כי מטוסי חיה"א תקפו במהלך הלילה יעד באזור העיר קונייטרה. ע"פ היווחים, בתקיפה נהרגו 6 אנשים ונפצעו עוד כמה עשרות.

בצה"ל סירבו לאשר או להכחיש את הדיווח.

תקיפות נקודתיות של צה"ל בסוריה הפכו בשנתיים האחרונות ל(כמעט) ענין שבשגרה. ההערכה היא כי יעדי התקיפה ע"פ רוב הם משלוחי נשק שעושים דרכם לחיזבאללה.

כזכור, התקיפה האחרונה אירעה לפני קרוב לחודש, אז דווח כי הופצצו בתקיפה מחסני נשק ומצבורי טילים.

באופן נדיר, שר הביטחון רמז למעורבות ישראלית בתקיפה. בדברים שנשא במהלך אירועי יום העצמאות אמר יעלון: "איראן ממשיכה לנסות ולחמש את חיזבאללה, גם בימים אלו, והיא שואפת לצייד את ארגון הטרור הלבנוני בנשק מתקדם ומדויק. אנשי משמרות המהפכה וחיזבאללה שואפים לעשות זאת בכל דרך ובאמצעות כל נתיב, מודעים לקווים האדומים שמדינת ישראל הציבה, ושאין לה כל כוונה להתפשר עליהם".

יעלון הבהיר: "לא נאפשר העברת נשק איכותי לארגוני טרור, ובראשם חיזבאללה, ונדע להגיע אליו ואל שולחיו בכל עת ובכל מקום. לא נאפשר לאיראן ולחיזבאללה להקים תשתיות טרור בגבולנו עם סוריה, ונדע להניח ידנו על כל מי שיאיים על אזרחי ישראל, לאורך הגבולות ואף הרחק מהם".

שר הבטחון הצביע מי האויב האמיתי: "איראן היא המחולל המסוכן ביותר לחוסר היציבות במזרח התיכון. פעילותה האחרונה בתימן, נגד משטר פרו-מערבי, מוכיחה כי שלטון הטרור מטהרן מוסיף להונות את העולם".

צפו בדבריו

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.