פיגוע ירי בירושלים, יהודה גליק פעיל הימין מנאמני הר הבית נפצע אנוש (וידאו) (הקלטה)

דיווח מהדקות האחרונות על פיגוע ירי בעיר ירושלים. חשש כבד לחייו של פעיל הימין יהודה גליק שנפצע ומצבו אנוש לאחר שנורה מטווח אפס. צפו בסרטון בו הוא נראה רק לפני כמה חודשים מותקף ע"י ערבים בהר הבית בצעקות אללה אכבר.

לפני מספר דקות אירע פיגוע ירי בבירה, סמוך למרכז מורשת רבין. מפרטים ראשונים עולה שאדם בשנות ה50 לחייו, הידוע בציבור הימין הקיצוני, חטף 3 כדורים לפלג גופו העליון לאחר שיצא מהבנין לאחר כנס שהתקיים במקום.

זהות הנפגע לפי דיווחים היא כי הוא פעיל ימין מוכר מנאמני הר הבית, הנפגע פונה לבית חולים שערי צדק במצב קשה ולא יציב.

מדובר משטרת ירושלים אסי נמסר: במרכז מורשת בגין נורה אדם ע״י רוכב אופנוע. הוקמו מחסומים כדי למצוא את זהות היורה.

מזק"א מעדכנים כי הפצוע מסר הרצאה במורשת רבין, לקראת סיום ההרצאה ניגש אדם לבוש שחורים וירה בו מטווח אפס ונמלט באופנוע, מצוד אחר היורה.

דוברות איחוד הצלה: אדם נורה ונפצע באורח בינוני עד קשה ברחוב ש. א. נכון בסמוך למרכז מורשת בגין בירושלים, מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'ירושלים' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים, נסיבות האירוע בבדיקה וייתכן כי מדובר בפיגוע ירי.

אריה יפה פרמדיק איחוד הצלה מסר: "כשהגעתי לזירה הנפגע היה עדיין בהכרה וסבל ממספר פצעי ירי, לאחר טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שהענקתי לו בזירה הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים במצב קשה ולא יציב, עוברים ושבים סיפרו כי היורה נמלט מהמקום לאחר שביצע את הירי".

האזינו לרשת הקשר של מד"א המדווחים על הירי ומצב הפציעות

[alooma ref="8fb54f2d30f46219d0a1ff7e6796695f.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

תגובות:

ח"כ פייגלין שנכח באירוע אמר לחדשות 2 Online: "מחבל ערבי המתין עם קסדה על הראש, וידא שמדובר בו וירה בו לפחות שתי יריות".

בן דהן: "מדובר בפיגוע לאומני, אין ליהודה אויבים יהודים": סגן השר בן דהן סיפר גם הוא לחדשות 2 Online כי דיבר בכנס "על כך שהמצב הביטחוני בירושלים מידרדר. בדרך הביתה שמעתי על הפיגוע הזה. אני מכיר את יהודה עוד מילדותו. ברור שמדובר פה בפיגוע לאומני, הוא הרי לא אדם אלים ואין לו אויבים יהודים. לצערנו המצב הביטחוני בירושלים גובה קורבנות".

צפו: יהודה גליק מותקף בהר הבית רק לפני מס' חודשים בצעקות אללה אכבר ביום  ח' אלול תשע'ד

[alooma ref="7711a60b40c51dd10af19c7ac04ce8a7.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

השר אורי אריאל מתפלל לרפואתו של יהודה גליק שנורה הערב סמוך למרכז מורשת בגין בירושלים. "אני מתפלל לרפואתו המלאה של יהודה גליק. הכדורים שנורו הערב לעברו כוונו לעבר כל היהודים שרוצים לממש את זכותם היהודית והמוסרית לעלות למקום הקדוש ביותר לעם היהודי ולהתפלל בהר הבית. אני דורש מראש הממשלה לאפשר באופן מיידי לכל יהודי לעלות להר הבית באופן חופשי, ולנקוט באגרוף ברזל כנגד הפושעים האחראים למעשה.
חבר הכנסת משה פייגלין, שנכח באירוע, אמר במשדר המיוחד: "אנו יודעים שזה מחבל ערבי כי הוא וידא לפני שירה בפעיל, קפץ על אופנוע וברח מהמקום". עוד ציין פייגלין כי "הכתובת היתה על הקיר. האיומים על הקורבן היו ידועים".

השר נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, מגיב לאירוע בירושלים: "נפל דבר בישראל. התנקשות בליבה של ירושלים בפעיל ציבור היא חצייה של קו אדום מדם. ביטחון לא מביאים בדיבורים אלא במעשים ואני קורא לראש הממשלה להחזיר את ריבונות ישראל לבירה ומיד"

חברת הכנסת מירי רגב שעזבה את הכנס בירושלים לפני הירי בפעיל הימין יהודה גליק, שארגן את האירוע, אמרה ש"ש כאן פחד וניסיון להשתיק אנשים כדי לשנות את המציאות. מותר ליהודים לרצות לעלות להר הבית זו זכותם. לא יכול להיות שטרור וקיצוניות ישתיקו פה אנשים".
‏ראש עיריית ירושלים ניר ברקת: "מדובר באירוע חמור מאוד שהוא תולדה של הסתה חמורה. צריך לפעול ביד קשה מול כל הסתה וליבוי יצרים בעיר".

ח"כ מוטי יוגב אמר הערב בעקבות ההתנקשות ביהודה גליק כי ניסיון הרצח בלב ירושלים בירת ישראל "מזעזע, מעבר לתגבור הכוחות הדבר מחייב ביצוע 'חומת מגן' בירושלים למעצר כל ראשי ארגוני המחבלים וכמובן תפיסת המתנקש. כמו כן יש לחזק את שליטת ישראל בהר הבית למנוע באופן נחרץ כל אלימות בהר ובכל מרחב ירושלים, באופן אישי איני מהעולים להר הבית מפאת קדושתו אך בהיבט הלאומי עלינו להבהיר ולהדגיש בפועל כי הר הבית בידינו".

ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) אמרה הערב בעקבות ההתנקשות ביהודה גליק כי "ההתנקשות המזעזעת בליבה של ירושלים היא תוצאת ההסתה המתמשכת של אבו מאזן מחד, והגמגום הישראלי בסוגיית הר הבית, מאידך אני קוראת לממשלה להבהיר שהטרור אינו משתלם, ולפתוח כבר השבוע את הר הבית לתפילת יהודים, ומתפללת לרפואתו והצלתו של יהודה גליק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.