דיווח: פריצת דרך במגעים להפסקת אש

העיתון הערבי אל-חיאת מדווח הבוקר כי ביממה האחרונה חלה פריצת דרך במגעים להפסקת אש בין ישראל לחמאס. ע"פ הדיווח, הסיבה לפריצת הדרך היא התקרבותו של החמאס ליוזמה המצרית

פריצת דרך במגעים להפסקת אש? העיתון הערבי "אל חייאת" מדווח היום (ג') כי ביממה האחרונה נרשמה פריצת דרך במגעים בין ישראל לחמאס והג'יהאד האיסלאמי, כאשר לפי דיווח בערוץ 2 הסיבה לפריצת הדרך היא התקרבות של חמאס ליוזמה המצרית הקובעת כי קודם כל ארגוני הטרור ינצרו את האש ולאחר מכן יתנהל מו"מ על הקלה בסגר על עזה. החשש בישראל הוא כי עד למועד הפסקת האש המוסכם, ככל שיתרחש, יתרכזו ארגוני הטרור במאמץ ליצור פיגוע גדול, שיצטייר כתמונת ניצחון.

הלילה נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל, כולל לגוש דן. זו הפעם הראשונה במבצע "צוק איתן" שחמאס ירה מטח רקטות לגוש דן באמצע הלילה. מערכת "כיפת ברזל" יירטה רקטה אחת בשמי גוש דן. אזעקה נשמעה גם בראש העין, באשדוד, ביבנה, ברמלה, בגדרה, בקריית מלאכי וביישובים נוספים בשפלה ובדרום. "כיפת ברזל" יירטה רקטה אחת בשמי אשדוד ורקטה נוספת באזור גדרה. לא דווח על נפגעים ולא על נזק. אזעקות נשמעו לאורך כל הלילה ביישובי עוטף עזה.

במקביל, ממשיך צה"ל לתקוף הלילה יעדים ברצועת עזה, כולל גם מטרות של אישים בכירים בחמאס. משרד הפנים ברצועת עזה דיווח כי חיל האוויר הפציץ את ביתו של ראש ממשלת חמאס לשעבר, איסמעיל הניה, שנמצא במחנה הפליטים שאטי. עבד סאלם, בנו של הניה, כתב בפייסבוק כי "האויב הישראלי פגע בביתנו פעמיים". הוא טען כי הבית היה ריק בזמן התקיפה. גורם ביטחוני מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הדיווח נבדק.
בנוסף לכך, מסרה רשת הטלוויזיה של חמאס "אל-אקצא" כי משרדיה הופצצו, אולם היא הצליחה להמשיך בשידוריה. גורמים פלסטינים טענו כי חיל האוויר הפציץ גם את תחנת הרדיו של חמאס בשכונת שיח' רדואן בעיר עזה, והרס אותה כליל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.