דיווח ראשוני מסוריה: מאות הרוגים מהתקיפה אמש (מוצ"ש) בלילה

התפוצצויות נוספות בשעות אלו, של פצצות שהוטלו, עם מנגנוני השהייה.

דיווח שמגיע מסוריה אומר כי מאות הרוגים היו בתקיפה הישראלית אמש (מוצ"ש).

רק ביחידה 501 של צבא סוריה, שזהו רק יעד תקיפה אחד מבין הרבים שהותקפו, נרשמו 300 הרוגים על פי דיווח של רדיו סורי, ועוד מאות פצועים, מפונים לארבעת בתי חולים בעיר.

נכון לרגע זה, מסתובבות שמועות בדמשק שסוריה מתכננת מלחמה נגד ישראל. יש לציין כי סוריה לא מזניקה מטוסים ולא טילים נגד מטוסים כנגד מטוסי ישראל.

סגן שר ההסברה הסורי אמר כי: "מה שקרה הלילה יכול לגרור למלחמה. אולי המצב יגלוש מחוץ לטריטוריה הסורית". מצד איראן הגיבו: ישראל רוצה לפגוע ולערער את ביטחון האזור ובהסלמתו, ונועדה לסייע למורדים להפיל את המשטר של אסאד. אך אינם מדברים על תגובה מצדם.

מההתקפה שהיתה הלילה בכמה מוקדים בסוריה, התפוצצו מקומות רבים ומכולם עלו ראשי עשן כבדים, בלווי רעידות אדמה חזקות. ברור, שההתקפה פנתה לעבר מקומות עתירי נשק. האופוזיציה בסוריה, טוענת שמדובר במחסני נשק.

מתברר שמדובר, בהפצצת טילי פתח 119S – נשק מתקדם, שזולג לידי החיזבאללה, ולכן זה מעניין את ישראל. ישראל מקיימת מאמץ מודיעיני חזק, כדי למנוע הברחות כאלה, ולכן שומרת גם על עמימות בנושא זה. התקיפות מצד ישראל, הם צורך הגנתי, ובאים על רקע חוסר האונים של המערב, לאור חוסר התגובה של ארה"ב ואירופה לטבח הנורא שמתבצע שם באזרחים חפים מפשע, נשים וילדים, והברחות של כמויות נשק רבות מצד איראן לידי סוריה.

מצד המורדים, יש מעין הסכמה להתקפת הישראלים, ובעצם מצב זה משרת גם אותם, גם האופוזיציה בסוריה חוגגת הלילה בעקבות התקיפה הזאת ויודעת היטב שהנשק הזה, היה אמור לפנות נגדם ונגד חפים מפשע מבני עמם.

פואד בן אליעזר חבר בוועדת חוץ ובטחון ושר הביטחון לשעבר, אומר היום: "בעקבות הכאוס המוחלט שיש היום, בסוריה, ברור שיש זליגה של הנשק לחיזבאללה כנגד ישראל. לישראל הזכות המלאה להגן עליה ועל תושביה. מעבר של נשק קונבנציונלי ולא קונבנציונלי היא הפרה בוטה של שלום ישראל ולכן עליה לתקוף ולהרוס מצבורי נשק אלו".

כשנשאל, האם אין ישראל מסתכנת בהתקפה נגדית? השיב: "כאשר באים ומאשרים תקיפה כזו הרי אנו יוצרים סיכון. מניסיוני כשר ביטחון, הובאו לפני שר הביטחון ולפני הוועדה מספר אלטרנטיבות והשיקול של ביטחונה של מדינת ישראל הוא זה שהכריע. אני מעריך שהסיכון אינו גבוה. ישנו קו אדום, והקווים שסוגרים את המרחב האווירי, יוצרים מסה קריטית לכיוון ישראל, אלו טרוריסטים מטורפים, שמוכנים לעשות הכול ועל ישראל להגיב בהתאם. ארה"ב ואירופה- העולם אינו עושה כלום, למרות שאובאמה הצהיר שכאשר ישתמשו בסוריה בנשק כימי- הם יתקיפו, וזה לא כך! ישראל צריכה לדאוג לקיומה ורווחתה.

לאחר שנשאל האם תהיה הסלמה באזור? אמר: "ישראל קבעה קווים אדומים, והיא עושה את זה ותמשיך לפעול".

בראיון עם רון בן ישי לגבי התקיפה בסוריה, והאם ארה"ב מצאה קבלן משנה לביצוע שהיא היתה אמורה לעשות, אמר: " אנו פועלים ביממות האחרונות בתיאום מלא עם ארה"ב, גם הנשיא אובאמה יצא בהצהרה לגבי ההפצצה. כל ההודעות הן מארה"ב. הם לא רוצים להגיב תגובה קיצונית וישראל פועלת לפי התגובה שארה"ב הייתה אמורה להגיב. אובאמה לא רוצה מצב שחיילים אמריקאים יהיו שם. הוא רואה שישראל משמידה אזורי שיגור. מכאן שיש תגובה מתואמת של ישראל וארה"ב".

לשאלה, על כך שגורמי מודיעין מדווחים על התקיפה, אך ישראל לא לוקחת אחריות. ומה עומד מאחורי טקטיקה זו? השיב: "האינטרס של מדינת ישראל הוא לא לאתגר סורים או איראנים. אלא מה שמשרת את ישראל זו פגיעה פיזית ברקטות ובנשק. לא לאתגר פוליטית. הם מצדם שינו את ההכחשה שבה החזיקו עד אתמול בלילה שלא להודיע על ההתקפות מצד ישראל, כי אינם יכולים כבר להכחיש, כולם רואים את סוריה בוערת בכמה מוקדים, הפיצוצים עזים ורעד האדמה מפיצוצים אלו חזק מאוד. הם לא יכולים להעמיד פנים ולכן מחליטים לנצל זאת לטובתם. הם טוענים שמי שנלחם זה המזימה הבינלאומית של המערב, על מנת להפיל את אסאד. והם מנצלים זאת למלחמה תודעתית".

לפי דיווחים מסוריה, מטוסי ישראל עדיין מסתובבים בשמי סוריה. ועדיין יש התפוצצויות של פצצות עם מנגנוני השהייה, גם בשעות אלו.

צה"ל פרס סוללות כיפת ברזל בצפון הארץ, בצפת ובחיפה.

נכון לרגעים אלו מיטב הפרשנים, אינם מעריכים שתהיה התקפה פיזית מצד הסורים אל ישראל, אלא רק בהצהרות, הם עסוקים בלטייח את טבח העם שעשו, ולכן לא ילכו למלחמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.