חייל נרצח וחמישה נפצעו בפיגוע ירי ודקירות בתחנה המרכזית בבאר שבע • שידור חוזר

פיגוע ירי ודקירות בתחנה המרכזית בעיר: הרוג אחד ו-5 פצועים – בהם 3 שוטרים – מאש המחבל ודקירות. 2 במצב קשה, 2 בינוני ו-2 קל. המחבל חוסל, אזרח אריתראי שנחשד כמחבל נפצע קשה ומת מפצעיו, טרם ברור מדוע נורה. עדי ראייה: המחבל עבר ללא קושי את המאבטחים. פספסתם? המהדורה המרכזית בשידור חוזר

חייל יהודי נרצח ועוד 11 בני אדם נפצעו הערב (ראשון) לאחר שמחבל פתח באש ודקר עוברי אורח בתחנה המרכזית בבאר שבע. מאבטחים וכוחות ביטחון במקום הגיבו בירי וחיסלו את המחבל. בית החולים סורוקה פתח מרכז מידע שמספרו 12-55-177.

דובר צה"ל מוסר כי אתמול (א'), ה' בחשוון תשע"ו, 18 באוקטובר 2015, נפל חייל צה"ל סמל עומרי לוי ז"ל, בן 19 משדי חמד, בפיגוע הטרור שארע בשעות הערב בתחנה המרכזית בבאר שבע.

במהלך הפיגוע שפרטיו עדיין נחקרים ומצויים תחת צו איסור פרסום, נהרג חייל צה"ל ונפצעו ארבעה חיילים כאשר אחד מהם באורח קשה ושלושה באורח קל. כמו כן, נפצעו מספר אזרחים נוספים ואנשי כוחות הביטחון. רב-טוראי עומרי לוי ז"ל הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הודעה נמסרה למשפחתו.

מבדיקת המשטרה עולה כי מחבל אחד בלבד ביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע. כמו כן דיווחה המשטרה כי ככל הנראה נתין זר נורה על ידי כוחות הביטחון בשל טעות בזיהוי והחשד כי הוא מפגע נוסף.

פספסתם? המהדורה המרכזית בשידור חוזר


דניאל אבאבסו מתנדב ביחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה עוד נשמעו קולות ירי בסמוך לרציפי האוטובוסים. תוך סיוע של צוותי הצלה נוספים הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים שסבלו מפצעי ירי ודקירות. אזרחים בעלי תושיה וחיילים שהיו בתחנה מנעו מהמחבלים לדקור או לפגוע באזרחים נוספים עד להגעת כוחות הביטחון. בעקבות האירוע טופלו אף מספר רב של נפגעי חרדה. מדובר בזירה קשה".

 

תיעוד מהזירה

https://www.youtube.com/watch?v=KuismEvf72s

מזק"א נמסר בתחילה כי מדובר ב-2 זירות במקום 5 נפגעים ביניהם חייל ושוטר במצב בינוני. ומחבל במצב אנוש. האירוע עדיין לא הסתיים.

התחנה המרכזית בבאר שבע פונתה, וכל האזור נחסם לתנועה. כוחות הביטחון סורקים את האזור. על פי אחד הדיווחים, מדובר בשתי זירות.

אדם נוסף סייע ככל הנראה למחבל שביצע את הפיגוע, כוחות מג"ב הוזעקו למקום לאחר שכלי רכב חשוד נמלט מהמקום. לפי שעה, מתנהל מצוד אחר כלי הרכב. קיים חשד כי מדובר באדם שהסיע את המחבל לתחנה המרכזית.

ממד"א נמסר כי בשעה 19:34 נמסרו למד"א מרחב נגב על פיגוע ירי בתחנה מרכזית בבאר שבע.
מדיווח ראשוני, חובשים ופרמדיקים של מד:"א מעניקים טיפול רפואי ל5 נפגעים, בהם: 3 קשה ו2 בינוני.

דובר המחוז הדרומי במשטרה דורון בן אמו אמר כי "כוחות גדולים שהיו במקום זיהו את המחבל וחתרו למגע, כרגע אנחנו מבצעים סריקות במעגלים רחוקים יותר כדי לשלול אפשרות של מחבל נוסף. אנחנו קוראים לציבור לא להתקהל באזור".

נוסעים בתחנה המרכזית בבאר שבע העידו כי במהלך היום לא התבצעו בדיקות אבטחה מיוחדות לאנשים שנכנסו למתחם התחנה המרכזית, למרות שמדובר בימים של מתיחות ביטחונית גדולה.

בשלב זה נבדק בין היתר כיצד הצליח המחבל להיכנס לתחנה המרכזית כשהוא חמוש באקדח, כל כך בקלות. ע"פ דברי אחת מעדות הראיה היא ראתה את המחבל נכנס מכיוון השירותים הציבורי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה סובלים החרדים? בפרט מגזירת גיות-השמד? בגלל הגאונים של רבני העדה- הבד"ץ ירושלם : "אנא שפרו מעשיכם רבני הבד"ץ, ותתחילו לחזק את נשי הצנועות, המתלבשות עם "שאל" במסירת נפש גדול, כמנהגי ירושלם של לבישת "שאל" מדורי דורות. נשים הלובשות ה"שאל" מקרבות הגאולה שלמה לכולנו, למה אתם לא מחזקים אותם? ידוע לכולם שאתם ושאר העדהניקס מבזים אותם ושונאים אותם בלב ונפש יום יום, ממש מעשה סדום!!!

  לפני 4 שנה בשליחותכם הפגינו הבריונים והסיקריקים שלכם, בחוצות ירושלם נגדם, נגד לבוש הצנוע של ה"שאל", ומי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה ח"ו. רבותי: הלא חיללתם שם שמים ברבים, ושימו לב שמי אז, ממש אחרי ההפגנות שחיללתם שם שמים ברבים בשליחותכם, התחילו כל גזירת הגיות נגד בני הישיבות החרדים לדבר ד', או לאותה בושה" ראו מה שגרמתם לעם ישראל בארצינו הקדושה.

  כבר עבר שנתיים מהמחאות נגד נשי הצנועות, ועוד לא שמענו שום מחאה (הרב המתיר) ומהגאב"ד הגרי"ט ווייס על גל הפגיעה שפגו נגד הצנועות. “אנו בטוחים בעז"ה: שבזכות הצניעות הנכונה שהיא רק בלבישת השאלים, הגזירה עבידי דבטלי ותורה מגנא ומלא, ולא יטוש ד’ עמו ונחלתו לא יעזוב, והננו לעתיר לבורא כל עולמים שיחון אותנו במהרה בדבר ישועה ורחמים ונזכה להגלות כבוד ד’, ולהרמת קרן התורה המוסר והחסידות, הצניעות והיראה, לביאת גואל צדק במהרה בימינו, אכי”ר. ———– —————- ———–

  זה מזכיר לי מה שקורה בבד"ץ לאחרונה… כבר תקופה ארוכה של כמה שנים אשר העדה החרדית בעיה"ק ירושלם תובב"א, בס"ד הולכת ומדרדרת מדחי אל דחי, בפירצות מפירצות שונות, ההתחלה היתה כששלחו את הבריונים וסיקריקים שלהם להפגין נגש נשי הצנועות הלובשות "שאל" בשליחות הרבנים והמוצי"ם שלהם, אע"פ שהנשים התלבשו כמנהג ירושלים בתוך ירושלם!!! מ"מ נראה מפורש שרבני הבד"ץ באמת נגד הצניעות שחייבים ע"פ התורה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • "חוסר צניעות מביא פיגועים"

   ואין לנו על מי להישען – אלא על אבינו שבשמים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב