דיווח: תקיפה נוספת בסוריה

פחות מ-24 שעות לאחר התקיפה של כוחות הקואליציה בסוריה, דיווחים רבים בכלי תקשורת ערבים על תקיפה המיוחסת לישראל באיזור סוריה

פחות מ-24 שעות לאחר התקיפה של כוחות הקואליציה בסוריה, דיווחים רבים בכלי תקשורת ערבים על תקיפה המיוחסת לישראל באיזור סוריה.  כלי טיס שזהותו לא ידועה תקף מחסנים של מיליציה אירנית בסוריה ובמקום נשמעו פיצוצים. לפי הדיווחים, התקיפות בוצעו באיזור קונטרה ובאזור. דיווחים רבים ולא מאומתים על הרוגים רבים בתקיפה, אך לכך אין כל אישור רשמי. על פי CNN, ישנם דיווחים על הפסקת חשמל חלקית בדמשק עקב התקפות בדיר אזור.

ברשת סקיי בערבית, דוווח כי בעקבות התקיפה אירע פיצוץ באזור ג'בל עזאן מדרום לחלב במחסנים שבהם משתמשת מיליציה אירנית הפועלת בסוריה ומסייעת לכוחות אסד.

באופוזיציה הסורית מאשרים את הדיווחים ומדווחים כי ההרוגים במתקפה הם קצינים איראנים.

במקביל, סגן הנשיא מייק פנס הזהיר את סד מפני שימוש נוסף בנשק כימי ואמר  כי "סוריה תשלם מחיר כבד אם צבאה יבצע מתקפה כימית נוספת".

בביקור של סגן הנשיא בפרו אמר פנס כי  "הנשיא טראמפ אמר בבירור שארה"ב מוכנה לשאת במאמץ הדרוש כדי לבנות מחדש את ההרתעה שנועדה להבהיר למשטר הסורי ופטרוניו שיהיה מחיר לשימוש נוסף בנשק כימי נגד גברים, נשים וילדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.